Yozgat Çözüm Eğitim Kurumları Yeni Eğitim Dönemine Hazır

Yozgat Çözüm Eğitim Kurumları Yeni Eğitim Dönemine Hazır

Yozgat Çözüm Eğitim Kurumları Yeni Eğitim Dönemine Hazır
banner282
Yozgat Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yılmaz, modern eğitim kurumlarıyla, Yozgat eğitimine katkı sağladıklarını söyledi.
Yozgat Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yılmaz, Çözüm Koleji’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, hem kolejin tanıtımını yaptı hem de Yozgat’ta yaptıkları çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.
Yozgat Çözüm Eğitim Kurumlarının 2012-2013 eğitim öğretim yılı itibari ile Yozgat’ta Çözüm Dershanesi ile eğitime başladıklarını belirten Yılmaz, ilk yılında elde ettiği başarı ile tüm Yozgat’ın takdirini kazanmış ve adından övgü ile söz ettirdiğini söyledi. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Özel Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi’ni faaliyete geçirerek Yozgat’a ilk özel lisesini kazandırdıklarını dile getiren Yılmaz, “2014-2015 Eğitim öğretim yılında da Yozgat’ımızın yıllardır eksikliğini dile getirdiği ve tek elde olmasından rahatsızlıklarını sık sık belirttiği Kolej eğitimine Çözüm Koleji ile hızlı bir giriş yapmıştır. Eğitim noktasında da değerli kadromuzun katkısı ile başarısını ilk yılında kanıtlamış ve ilk TEOG’da 25 ikinci TEOG’da 27 tam puanlı öğrencisi ile Fen Liselerine ve Anadolu liselerine öğrencilerini yerleştirmiştir. Kolejimiz, anaokulu, ilkokul ve ortaokul noktasında vermiş olduğu eğitici, öğretici, disiplinli ve özverili eğitimler ile çocuklarımızın hem bilimsel hem sosyal hem de kültürel anlamda gelişimine katkı sağlamıştır” dedi.
Yeni eğitim öğretim dönemine Çözüm Koleji, Çözüm Anadolu Temel Lisesi, Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi ve Beyaz Kalem Akademi KPSS kursu ile her yıl olduğu gibi bu yıl da büyüyürek 100 kişilik dev bir kadro ile gayet hazır bir şekilde girmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, “ Kampus alanımızda önümüzdeki yıllarda bir Fen Lisesi ve standartlara uygun bir spor salonu projemiz bulunmaktadır. Yine spor konusunda Akademi Spor Okulları açıyoruz. Çözüm Eğitimler Kurumu olarak her yıl gelişerek Yozgat’a hizmet edeceğiz” diye konuştu.
Yozgat Çözüm Koleji’nin 700 öğrenci kapasitesinin bulunduğuna değinen Yılmaz, “Şuanda öğrenci sayımız 350’ye ulaştı. Bu yıl hedefimiz ise öğrenci sayımızı 400’e ulaştırmaktır. Okullarımızda son teknolojiler kullanılarak eğitim verilirken, sınıf mevcudumuz 20’dir. Kolejimizde konferans salonu, halı saha, spor salonu ve Yozgat’ta ilk defa okulumuzda buz pateni pisti bulunmakta ve öğrencilerimiz yararlanmaktadırlar. Kolejimizde bu eğitim öğretim yılında TEOG sınavına girecek 8’inci sınıflar ile üniversite sınavına girecek 12’inci sınıf öğrencilerimize kurslarımız başladı ve öğrencilerimiz açılan bu kurslarımıza yoğun ilgi göstermektedir” dedi.
Özel okullara giden öğrencilere verilen teşviklerin Yozgat gibi küçük illerde çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Özel okul teşvik müracaatları 2 Eylül’de sona ermektedir. Teşvikten yararlanmak isteyen velilerimizin bu teşviklere 2 Eylül tarihine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir. Ortalama bir öğrenci için 3 bin 250 TL teşvik verilmektedir” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER