Yenimahalle, Dev Projeye Kılıçdaroğlu İle Start Veriyor

Yenimahalle, Dev Projeye Kılıçdaroğlu İle Start Veriyor

Yenimahalle, Dev Projeye Kılıçdaroğlu İle Start Veriyor
banner628
Yenimahalle Belediyesi tarihinin en büyük bütçeli yatırımı da olma özelliği taşıyan Karşıyaka Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri’nin temel atma töreni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılacak.
Sadece Ankara’da değil Türkiye’de ses getiren dev projelere imza atan Yenimahalle Belediyesi, 16 Ekim Cuma günü klasik Pazar anlayışına son veren dev projeye start veriyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılacak olan törenle, 28 bin m2 kapalı alana sahip yeni nesil pazarın temeli atılacak.
Proje, yalnızca pazar yeri ihtiyacına değiliçerisinde bulunduracağı hizmet alanlarıyla o bölgedeki mahallelerde yaşayanların da sosyal ihtiyaçlarını karşılaması açısından da önem taşıyor.
Tesiste, bay ve bayan yüzme havuzu, fitness merkezleri, pilates-yoga salonları, Türk hamamı, spor kompleksi, yaz-kış hizmet vermeye hazır mekanik havalandırmalı veteknik donanımları yüksek düğün salonları, taziye evi, akvaryum,kafeteryalar, çok amaçlı salon, gençlik merkezi, ikinci bahar lokali, etüt merkezi ve kreş de yer alacak.
DÖRT MEVSİM KEYİFLİ ALIŞVERİŞ
Haftanın belirli günlerinde pazar alanına ev sahipliği yapacak tesis, büyük meydan alanları ile de bölge halkının toplanma ve sosyal aktivite alanı olarak dört mevsim hizmet verecek.
Meydan ve sokakların üzeri güneş kontrollü camlarla kapatılarak hem vatandaşın pazar alışverişi yaz aylarının sıcak güneşinden korunacak, hem de vatandaş kışın dış etkenlerden korunaklı bir şekilde keyifle alışveriş yapılabilecek.
Geniş kapalı otoparkıyla araç kirliliğinin ve trafik karmaşasının da önüne geçen belediye, aynı zamanda alışveriş alanlarından direk otoparka inen asansörlerle vatandaşların poşet taşıma çilesine de son veriyor.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER