Yeni Malatyaspor’un Antrenman Sahası Çilesi Bitiyor

Yeni Malatyaspor’un Antrenman Sahası Çilesi Bitiyor

Yeni Malatyaspor’un Antrenman Sahası Çilesi Bitiyor
banner628
PTT 1. Lig ekibi Yeni Malatyaspor’da antrenman sahası sorunu çözüme kavuşuyor.
Yaklaşık 2 yıl önce zemin yenilemesi yapılmak için tadilata alınan ancak geçen süre zarfından bir türlü kullanıma sunulamayan Orduzu Pınarbaşı’nda bulunan Nurettin Soykan Tesisleri antrenman sahasının çim serme işlemine bir aksilik çıkmaması halinde yarın başlanacağı belirtildi.
Antrenman sahasının yapımını üstlenen Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin saha zeminin tadilatı için Sakaryalı bir firma ile anlaştığı ve firmanın rulo çim serim işlemine cuma günü başlayacağını kulüple paylaştığı ifade edildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Karaca, uzun süredir kullanamadıkları Nurettin Soykan Tesisleri’ni 45 gün sonra kullanabileceklerini kaydetti. Çim serimi için anlaşılan firmanın yarın Malatya’ya geleceğini belirten Karaca, “Orduzu’daki sahamızı yenileme çalışmaları biraz uzun sürdü. Bu süre zarfından sahamızı özellikle zemin yönünden yeniledik. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği çalışmalar neticesinde rulo çim serim işlemine en geç Cuma günü başlanacak. Rulo çim için Sakaryalı bir firmayla anlaşıldı. Bu firmamız normalde geçen pazartesi gelecekti ancak yağıştan dolayı orada çim kesme işlemini gerçekleştirememişler ve bundan dolayı iş cuma gününe sarktı. Tabi şunu sevinerek söylüyorum ki, artık iki sahamızı da kullanabileceğiz. Daha tek sahayı kullanabiliyorduk ancak şimdi iki sahamız birden çimlendirilecek. Sadece çim sahada değil, sahanın kenarındaki tel örgüler de komple yenileniyor. Ben emeği geçen başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, kulüp başkanımız ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER