YENİ BİR YILA MERHABA

YENİ BİR YILA MERHABA

YENİ BİR YILA MERHABA
banner282

Yeni umutlar, yeni hayaller, yeni beklentiler  ile gelen 2014

2014’ü heyecanla karşılarken hedefler, hayaller ve beklentiler oluşturarak 2013’ün son günlerini geçirmeye çalışmaktayız. Her yeni yıla girerken aldığımız kararların bir kısmını uygulamaya geçirir bir kısmını gelecek yıllara saklarız.
Medical Park Uşak Hastanesi Psikolog Zeynep YEŞİLKAYA
yeni yıl ve beklentilerimiz hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: 
‘‘Yeni yıla nasıl girersen tüm sene öyle geçer’’ cümlesi yeni yıl için herkes tarafından kullanılmakta ve zihnen etiketlenmiş bir inanca dönüşmüştür. Bu inanç ile birlikte verilen kararlar daha etkili bir irade ile uygulamaya alındığı gözlemlenmiştir. Fakat bazı yeni yıl hedeflerinin ve beklentilerin gerçekleşmediği zaman kişi de hayal kırıklığı yaratabilme olasılığı da artabilmekte. Kişilerin bu süreçten etkilenmemesi ve hayal kırıklığının depresyona ve kaygı bozukluklarına dönüşmemesi için yeni yılda olgun düşünerek ve uygulamaya geçirebilmesi mümkün ve kolay kararlar alabilmeleri gerekmektedir.
Yeni yıl ve gerçekçi hedefler Kararları ve planları tek bir güne bağlamayarak, sağlıklı bir ruh haliyle mantıklı adımlar atabilmeli.
 Yaşam kalitesinin artabilmesi için kişinin yeni yıla dair gerçekçi beklentiler içine girmesi istenmektedir.
İsteklerimizi ve kararlarımızı olumlu sonuçla gerçekleştirebilmek için detaylı olarak planlı ve kontrolcü davranmak gerekmektedir.
Hedefler olumlu cümleler kurarak belirlemeye dikkat edilmelidir.
Hedeflenen kararları gerçekleştirebilmek için amaç doğrultusunda net cümleler kurmaya dikkat edilmelidir.
banner563
Hedeflenen karar çevreyle paylaşılarak fikir almaya özen gösterilmelidir.
Ve 2014 için olumlu amaçlarımızı gerçekleştirme umudu dilerken,2013’te yaşanılan sıkıntılar ve problemlerle baş edebilme yollarının var olduğunu unutmamanıza dikkat çekerim.
HERKESE MUTLU YILLAR…
 
 
 
 

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER