Yaklaşan 1 Kasım Seçimleri

Yaklaşan 1 Kasım Seçimleri

Yaklaşan 1 Kasım Seçimleri
banner628
banner629
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, seçim çalışmaları kapsamında şehri merkezindeki esnafları ziyaret etti. Esnaflara hayırlı işler temennisinde bulunan Sağlam, “Hükümetlerimiz esnafımızın hep yanında oldu” dedi.
Sağlam, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve beraberindekilerle birlikte şehir merkezinde esnaf ziyareti yaptı. AK Parti hükümetlerinin küçük esnaf ve sanatkara yönelik ciddi düzenlemeler yaptığını ifade eden milletvekili adayı Sağla, “AK Parti olarak, emekliye enflasyonun oldukça üzerinde artışlar sağladık. Emekli aylığını reel olarak; memurlarımızda yüzde 23, işçilerimizde yüzde 43, Bağ-Kur’lu esnafımızda yüzde 100, Bağ-Kur’lu çiftçimizde yüzde 238 oranında artırdık. Ayrıca Yüzde 15’ten yüzde 10’a indirdiğimiz Bağ-Kur sigortalısı olan esnafımızın emekli aylıklarından kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisini tamamen kaldıracağız. AK Parti döneminde Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununu yürürlüğe koyduk. Esnaf ve sanatkârlarımız için bilgi sistemi oluşturduk ve Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir strateji belgesi hazırlayarak uygulamaya konulmasını sağladık” dedi.
“ÇİFTÇİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLDUK”
Gün boyu esnaflara yönelik ziyaretlerini sürdüren Sağlam, daha sonra Susuz ve Gebeceler beldelerini ziyaret etti. İlk olarak belde yönetimleriyle bir araya gelen Sağlam, daha sonra beldelerdeki esnafları ve halkın yoğunlukta olduğu kıraathaneleri ziyaret etti. Vatandaşlarla teker teker dolaşarak talep ve isteklerini alan Sağlam, çiftçiye, üreticiye ve besiciye AK Parti döneminde verilen nakdi ve makine ekipman desteklerinden bahsetti. Yeni dönemde gübre ve yemde KDV oranını kaldıracaklarını da vurgulayan Sağlam, “Çiftçimizin, üreticimizin ve besicimizin yanında olduk. Bende çiftçilikle ve besicilikle uğraşan bir ailenin çocuğuyum. Yaptığınız işleri yakinen biliyorum. Eskiden çiftçimize ve besicimize hiçbir destek yok iken bu gün üreticimiz destekleniyor. Allah’ın izni ile yeni dönemde yine çiftçimizin, üreticimizin ve besicilerimizin yanında yer alacağız” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER