Van’da Eskrim Kursu’na Yoğun İlgi

Van’da Eskrim Kursu’na Yoğun İlgi

Van’da Eskrim Kursu’na Yoğun İlgi
banner625
banner601
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından açılan Eskrim Kursu yoğun ilgi görüyor.
Hacıbekir Mahallesi’nde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Dumlupınar Spor Salonu’nda yaklaşık bir ay önce açılan Eskrim Kursu’na başvuru gün geçtikçe artıyor. Yaz Spor Okulları döneminde açılan kursun yoğun ilgi nedeniyle okul döneminde de devam edeceği belirtildi. Açılan kursun ilk dönemlerde 5 sporcuyla başladığını ve bu sayının giderek arttığını kaydeden Eskrim Antrenörü Suat Başak, şu anda kursa katılan sporcu sayısının 20’ye ulaştığını belirtti. Eskrim Kursu’na Dumlupınar Spor Salonu’nda devam ettiklerini söyleyen Suat Başak, "İlk bir ayı geride bırakırken çok sayıda yetenekli çocuğun olduğunu ve bu sporu çok daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Sporcularımız da çalışmalarına aralıksız katılarak büyük bir şevkle eskrim sporunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Geçtiğimiz hafta Eskrim Federasyonu tarafından gönderilen malzemeler, çalışmalarımızı oldukça hızlandırdı. Van’da alt yapısı olmayan bir sporu yaymaya çalışıyoruz. İnanıyorum ki bu spor Van’da çok iyi yerlere gelerek iyi başarılar kazandıracaktır. Eskrim kurslarına 8-15 yaş arasında bulunan, bu sporu yapmak isteyen tüm çocuklar katılabilirler. Katılmak isteyenlerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne başvurmaları yeterlidir. Çalışmalarımızı hızlandırarak ilerleyen zamanlarda sporcularımız arasında il birinciliği müsabakası düzenlemek istiyoruz" dedi.
Malzeme desteğinde bulunan Eskrim Federasyonu yetkililerine teşekkür eden Başak, "Eskrim sporuyla ilgili yapmış olduğum hiçbir girişimi geri çevirmeyerek desteklerini sunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç başta olmak üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yalçın Özdemir ve Spor Şube Şefi A. Muttalip Demir’e teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER