Vali Özdemir PKK’lı Teröristlerin Yaktığı Kayak Tesislerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Özdemir PKK’lı Teröristlerin Yaktığı Kayak Tesislerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Özdemir PKK’lı Teröristlerin Yaktığı Kayak Tesislerinde İncelemelerde Bulundu
banner282
Kars Valisi Günay Özdemir, PKK’lı teröristlerce yakılan Sarıkamış Cıbıltepe Kayak merkezi’nde incelemelerde bulundu.
PKK’lı teröristlerce gerçekleştirildiği değerlendirilen ve ikinci etap dönüş istasyonu, kumanda odası ve kafeterya binasının yanarak kullanılamaz hale geldiği Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Özdemir, yapılan saldırının Sarıkamış’ın ekmeğine ve aşına yapıldığını söyledi.
Vali Günay Özdemir, yaptığı açıklamada, “İlimiz ve ülkemizin önemli turizm merkezlerinden olan Sarıkamış kayak merkezimize yapılan bu saldırı, başta Sarıkamış halkına ve Sarıkamış halkının ekmeğine ve aşına yapılan saldırıdır. Yanan, Sarıkamış’ın ve Kars’ın geleceğidir” dedi.
Özdemir, “Bölücü terör örgütü yaptığı eylemlerle bölge halkının geleceğini karartmaktadır. Demiryollarımıza, Karayollarımıza, köprülerimize, doğalgaz boru hatlarına ve yol yapımında çalışan kamyonlar ve iş makinalarına saldırılar düzenleyip, yakıp yıkarak bölge halkının refah ve mutluluğunu yok etmeyi amaçlamaktadır” diye konuştu.
Kayak tesislerinin yeniden faaliyet göstermesi için bütün kurumların çalıştığını ifade eden Vali Özdemir, şunları söyledi:
“Devlet olarak bu tür eylemleri yapanlara er ya da geç cezaları verilecektir. Devlet, vatandaşına hizmet etmek için bütün bu engellemelere rağmen bölge halkına ve ülkemizin tüm insanlarına hizmet etmeye, gerekli yatırımları yapmaya devam edecektir. Sarıkamış’taki tesisin de tekrar faaliyete geçirilmesi için devletin bütün kurumları çalışmaktadır. En kısa zamanda tesis Sarıkamış halkının ve ülke turizminin hizmetine sunulacaktır.”
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER