Vali Funda Kocabıyık, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi ile ilgili bilgi aldı

Vali Funda Kocabıyık, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi ile ilgili bilgi aldı
banner628

Vali Funda Kocabıyık, 2023 yılında tamamlanması planlanan Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin ilimiz sınırlarında devam eden çalışmalarını yürüten yüklenici firmanın ana şantiyesini ziyaret etti.

Ziyarette TCDD Genel Müdür Yardımcısı Öner Özgür ve firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, Türkiye’nin son yıllarda kara, hava ve demir yolu ulaşımında âdeta çağ atladığını ifade etti.

Çağımızda ulaşım ağlarının yaygınlığı ve modernizasyonunun gelişmişliğin önemli göstergelerinden biri olduğunun altını çizen Vali Funda Kocabıyık, daha kısa sürede bir yerden bir yere ulaşmanın ve zamanı verimli kullanmanın günümüzde çok önemli hâle geldiğini belirtti.

Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Uşak için önemli olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "İlimizin ekonomisine ve sosyal yaşamına önemli katkı sağlayacak olan projenin 96 kilometrelik bölümü ilimiz sınırlarından geçiyor. 7 viyadük, 1 istasyon, 41 alt geçit, 24 üst geçit, 5 köprü, 136 menfez imalatının bulunduğu güzergâhta 400 işçi, yüzlerce iş makinesi ve araçla projeyi planlanan zamanda bitirmek için gece gündüz çalışıyor. Ümit ediyorum ki 2023 yılında ilk yüksek hızlı tren seferi başlayacak. Çalışmaların bir an önce tamamlanması için var gücümüzle çalışıyoruz. Yüksek hızlı tren projesinin kentimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Funda Kocabıyık’a, Vali Yardımcısı Ayşe Şeyda Çağlar eşlik etti.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER