Vali Büyük’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Büyük’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Büyük’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
banner282
Adana Valisi Mustafa Büyük, “30 Ağustos Zaferi’nin, eşi benzeri görülmemiş şekilde sürdürülen kurtuluş mücadelesi sonunda, tarihin sayfalarına altın harflerle yazılan bir destan olduğunu” ifade etti.
Vali Büyük, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:
"30 Ağustos Zaferi, milletimizin ve ordumuzun, tarihe altın harflerle yazdığı, eşi benzeri görülmemiş üstün bir cesaret ve kahramanlık destanıdır. 30 Ağustos, aziz milletimizin, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milletimizin ortak mücadelesi ile yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırıldığı gündür. Bu zafer, asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışı, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı, özgür ve bağımsız olarak sonsuza kadar bir arada yaşama ve ay yıldızlı bayrağımızı göklerde sonsuza kadar özgürce dalgalandırma irademizin simgesidir. Zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde vurgulamak istiyorum ki; milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda ortaya koyduğu ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile taçlandırdığı bu yüce ruh ve şuur her zaman canlı kalacak, kahraman şehitlerimizin yüksek maneviyatı ile edindiğimiz rehber, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir"
Vali Büyük, mesajında daha sonra şunları kaydetti:
"Millet olarak, büyük fedakarlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle; vatanımızı ve Cumhuriyetimizi canımız pahasına koruyarak, ülkemizi her alanda çağdaş medeniyetler seviyesine taşıma hedefimizden bizleri hiçbir güç alıkoyamayacak, ülkemizin ve milletimizin bekasına kast eden hainler, hak ettikleri yanıtı tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte mutlaka alacaklardır. Bu inançla, dün olduğu gibi bugün de vatanımızın huzur ve güvenliği için canla başla mücadele eden, bu uğurda kanlarını ve canlarını feda eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER