VALİ AHMET OKUR GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Uşak Valisi Ahmet Okur 10 Ocak gazeteciler günü nedeniyle bir basın açıklaması yayaınladı.

VALİ AHMET OKUR GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
banner628
banner629
  Uşak Valisi Ahmet Okur yaptığı yazılı açıklamda: "Çalışan Gazeteciler Günü olarak 1972 yılından bu yana kutlanan 10 Ocak tarihi gazetecilerin belki de kendilerini haber yaptıkları ender günlerden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Dünyada meydana gelen gelişmelerden haberdar olabilmemiz ve bu bilginin en hızlı, en güvenli ve en temiz haliyle bizlere ulaşabilmesi için oldukça uzun bir geçmişe sahip gazetecilik mesleği bugün daha modern yöntemlerle icra edilmektedir.

Bununla birlikte medya teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişletmiş, doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmiştir. 

Her mesleğin kendine has zorlukları bulunmakla birlikte, kalemini doğrudan, hak ve adalet çizgisinden sapmadan kullanan; demokrasi ve şeffaflığın gelişmesine katkı sağlayan gazetecimiz, basın meslek ve ahlak ilkelerine bağlılığı ve bu onurlu davranışıyla vatandaşlarımızın güvendiği haber kaynağı olma vasfını muhafaza etmektedirler. 

Toplum olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla muhtaç olduğumuz şu günlerde medya kuruluşlarının ve gazetecilik mesleği mensuplarının; haberi üretme ve başvuru kaynağı olma vasfıyla kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, haberin tehdit ve baskı unsuru olarak kullanılmamasıyla ilgili duruşları medyanın gerçek gücünün ortaya çıkmasında büyük önem taşımaktadır. 

Bu vesile ile güvenilir kaynaklardan gerçekleri tüm yalınlığıyla aktaran, ilkeli ve tarafsız yayın anlayışıyla mesleğini onurlu bir şekilde icra eden, sınırlarımızın ötesinde de görev yapan; toplumumuzun sesi tüm gazetecilerimizin bu anlamlı günlerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyor, görevi başında hayatını kaybedenleri de rahmetle anıyorum" dedi. 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 08:43
banner632
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER