Uşak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları

Uşak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı, korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sınırlı katılımla, protokolün çelenk sunumuyla yapıldı.
  Çelenk sunumu, valilik önündeki Atatürk Anıtı önünde, saat 09.30’da gerçekleşti. Düzenlenen etkinliğe, Vali Funda Kocabıyık, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Büyamin Korkmaz Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Albay Murat Kılıç, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş katıldı. Etkinlik kapsamında Vali Funda Kocabıyık ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın, anıt önünde çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tören sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 14:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şair U. Gündüz
Şair U. Gündüz - 1 yıl Önce

Türkolog Nihal Atsız'a göre Türkün zafer bayramı 30 Ağustos değil, 26 Ağustos'tur. (Alparslan, Malazgirt...) Keza tarihçi Kadir Mısıroğlu 30 Ağustos'un zafer bayramı diye kutlanmasından utanç duyduğunu, 400 sene boyunca hüküm sürdüğümüz o eski vilayetimiz, o avuç içi kadar bir Yunanistan'ı mağlup etmiş olmamızı bir asır boyunca bayram diye kutlamamızın haysiyet kırıcı olduğunu ifade etmiştir. Fakat: " Gel de anlat deli Omar'ın Halil'e!"

banner633
SIRADAKİ HABER