UŞAK´IN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJE BAŞLADI

Uşak Belediyesi İzmir Ankara Karayolu üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve kazaları engellemek amacıyla projelendirdiği battı çıktı projelerinde ilk somut adımı attı.

UŞAK´IN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJE BAŞLADI
banner601

Uşak Belediyesi kentte ana cadde ve yollarda trafiği rahatlatmak adına projelerine devam ediyor. Bu kapsamda kent merkezinde yer alan ana caddeler yol ve güzergah bakımından revize edilirken şehirler arası ulaşımı sağlayan yollarda da radikal çözümler için çalışmalar sürüyor. İzmir Ankara karayolundan her gün geçen binlerce aracın daha güvenli ve seri bir şekilde geçişlerini sağlaması için düşünülen battı çıktı projeleri şehirler arası güzergahın da rahatlamasına katkı sağlayacak. Otogar ve stadyum kavşaklarında düşünülen battı çıktıların ilki için somut adımlar atıldı. Otogar kavşağında kısa sürede başlayacak ve bitirilecek battı çıktı projesinin zemin etütleri, zemin dayanıklılık testleri ve jeofizik etüt çalışmalarına başlanıldı. Proje bu çalışmayla resmen başlamış oldu.
“Uşak´ta battı çıktı projeleriyle şehirler arası yollarda da rahatlayacak” diye konuşan başkan Nurullah Cahan, projenin hayat bulması için çalışmalara hız verdiklerini belirtti. Cahan, “İlimiz yollarıyla örnek bir şehir olmalı düşüncesiyle 2015 yılında yoğun bir çalışma temposuna girdik. Kentimizin içinde bulunan ana cadde ve yollarımızda kaliteli asfaltlar ile şehre yakışan çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kısa sürede tamamıyla bitecek. Öte yandan İzmir Ankara karayolu üzerinde bulunan kentimiz işlek bir geçiş güzergahına sahip olması hasebiyle sıkıntılar yaşanıyordu. Bu sıkıntıları da bitirmek için iki adet battı çıktı projesi hazırladık. İlgili merciler ile tüm resmi prosedürü bitirdik. Kısa sürede ilk temel atımını gerçekleştireceğiz. Zemin etütleri, zemin dayanıklılık testleri ve jeofizik etüt çalışmalarını yaptık” ifadesini kullandı.
Başkan Cahan yapılan çalışmanın projenin başladığının işareti olduğuna dikkat çekti. Battı çıktı projelerinin kent trafiğini de önemli ölçüde rahatlatacağını anlatan Cahan, “Battı çıktı projelerini yapacağımız bölgeler kentimizin trafiğinin de yoğun aktığı bölgelerdir. Hal böyle olunca belirli saatlerde yoğunluklar ile karşılaşabiliyoruz. Projelerimiz bu yoğunluğun azalması açısından da son derece değerlidir. İnanıyoruz ki proje görsel anlamda da kentimizin imajına katkı sağlayacak” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM TUNCAY
İBRAHİM TUNCAY - 5 yıl Önce

Battı çıktılara para ödeyeceğinize Çevre yolunu hızlandırın ve bitirin.Battı çıktılarla sorun çözülmez.

veli
veli - 5 yıl Önce

Uşak ın trafik sorunu biraz olsun çözülür inşallah sabahları ve akşam üzerleri burada çok yığılma oluyordu

AHMET YASAR
AHMET YASAR - 5 yıl Önce

COK İİ OLMUS CEVRE YOLUNA GEREK YOK

ŞEVKET
ŞEVKET - 5 yıl Önce

Şehirimize yakışır geçıt olur inşallah....

SIRADAKİ HABER