UŞAK ÜNİVERSİTESİNE FUTBOL SAHASI VE ATLETİZM PİSTİ

Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Sentetik Atletizm Pistli Futbol Sahası Temel Atma Töreni Gerçekleşti

UŞAK ÜNİVERSİTESİNE FUTBOL SAHASI VE ATLETİZM PİSTİ
banner628

Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Sentetik Atletizm Pistli Futbol Sahası Temel Atma Töreni gerçekleşti.

Temel atma törenine Vali Vekili Mehmet Hulusi Kaya, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya ile Prof. Dr. Cengiz Soykan, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elçin Yusufoğlu, davetliler, akademisyenler ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri katıldı.

-Rektör Çelik: “Bugün, Türkiye’nin ilk 10 bin kişi seyirci kapasiteli açık çim tribünü ve 5 bin kişilik kapalı tribünü, toplam 15 bin kişinin müsabakaları izleyeceği bir stadyumun, Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun belirlediği standartların en üst kategorisindeki Klas1 sınıfında olan Atletizm sahasının ve Spor Bilimleri Fakültesi binasının temelini atmanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz.”-

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik törenin açılış konuşmasında gerek nicel olarak gerekse nitel olarak birbiriyle doğru orantı da büyüyen Uşak Üniversitesi’nin birçok üniversiteye nazaran daha hızlı geliştiğini ve bugün Türkiye’nin sayılı yerleşkelerinden birine sahip olmak adına önemli bir projeye daha imza attığını söyledi. Uşak Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, hem şehre hem de bölgeye katkısının giderek arttığını belirten Rektör Çelik konuşmasında şunları aktardı: “Bugün temelini attığımız Spor Bilimleri Fakültesi ve 5 bin kişi seyirci kapasiteli kapalı tribünü, Türkiye’nin ilk, 10 bin kişi seyirci kapasiteli açık çim tribünüyle toplam 15 bin kişinin müsabakaları izleyeceği, kapalı tribün altında soyunma odalarının, duşların, spor salonlarının bulunduğu sentetik çim futbol sahası inşaatına başlamış oluyoruz. Sahamız Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun belirlediği standartların en üst kategorisindeki Klas1 sınıfındadır. Spor Kompleksimiz, Türkiye üniversiteleri arasında çok amaçlı olarak kullanılan kapalı spor kompleksinde en kapsamlı alanlara sahiptir. 4 adet açılır kapanır perdelerle voleybol, basketbol, hentbol, futsal, badminton için kullanılan salonları mevcuttur. Jimnastik, judo, güreş salonları ise ayrı ayrı mahallerde bulunacaktır. Ayrıca 14 adet derslik, 5 adet spor faaliyet salonu, 65 adet akademik personel odası, 5 adet idari personel odası ve 4 adet yönetici odasıyla üniversitemize ve şehrimize adına önemli bir spor kompleksi kazandırmış bulunuyoruz.”

Öğrenciler, akademik ve idari personel ve Uşak halkı için cazibe merkezi haline getirmeye çalışılan Uşak Üniversitesi’nde bugün her türlü ihtiyaca cevap verebilecek bir yerleşke olduğuna dikkat çeken Rektör Çelik, öğrenci çarşısı, sosyal yaşam merkezi, kapalı spor kompleksi, kütüphane, yürüyüş yolları gibi her türlü projenin doğru planlanarak uygulamaya geçildiğini ifade etti. Uşak Üniversitesi’nin bugün olduğu gibi bundan sonrada bölgesine ve ülkesine değer üretmeye, bilim dünyasına yüksek katkı sunmaya devam edeceğinin altını çizen Rektör Çelik “El birliğiyle üniversitemizi yarınlara daha güçlü bir şekilde taşıdığımız zaman üretilen değerler kat ve kat artacaktır. Bugün temelini attığımız Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Sentetik Atletizm Pistli Futbol Sahası’nın kazasız, belasız tamamlanmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”dedi.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik’in açılış konuşmasının ardından okunan dua ile Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Sentetik Atletizm Pistli Futbol Sahası’nın temeli atıldı.

Tören kokteylin ardından sona erdi.


 


YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER