UŞAK ÜNİVERSİTESİNDEN DARBEYE HAYIR YÜRÜYÜŞÜ

Uşak Üniversitesinden Demokrasi ve Milli İradeye Destek Yürüyüşü ve Basın Açıklaması.

banner601
 Uşak Üniversitesinden Demokrasi ve Milli İradeye Destek Yürüyüşü Basın Açıklaması.

Uşak Üniversitesi akademisyenleri FETÖ'nün darbe girişimine karşı, Demokrasi ve Milli İradeye Destek Yürüyüşü düzenledi.Uşak Belediyesi önünde akşam saatlerinde toplanan akademisyenler, İsmetpaşa Caddesinden  kent meydanına yürüdü.Burada basın açıklaması yapan Uşak Üniversitesi 
RektörVekili Prof. Dr. Cengiz Soykan, devlet içinde örgütlenen, küresel güçlerin kaos ve vahşet çetesi olan FETÖ'nün ve iş birlikçilerinin gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimini şiddetle kınadı.

Yapılan Açıklamada: “Öncelikle YÖK’te Rektörler toplantısına katılan ve akabinde Meclis Başkanımızı ziyaret ederek demokrasiye olan inanç ve bağlılıklarını ifade etmek üzere Ankara’da olan Rektörümüz Prof. Dr. Sait Çelik’in selamını ileterek konuşmama başlamak istiyorum.

Devlet içerisinde örgütlenen,  içimizden gibi gözüküp bizden olmayan, küresel güçlerin kaos ve vahşet çetesi olan FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri tarafından 15. 07. 2016 Tarihinde Cumhuriyetimize, Cumhurbaşkanımıza, yüce milletimize ve millet iradesinin sonucu olan meşru hükümetimize karşı alçakça ve haince darbe girişimi yapılmıştır. Bu aynı zamanda tarihimize ve medeniyetimize karşı yapılan şeref yoksunu bir saldırıdır.

Ülkemizin son zamanlarda maruz kaldığı alçakça terör saldırıları ile siyasi komplo ve oyunlar ile emellerine ulaşamayan şer odakları, ülkemizdeki maşalarını kullanarak gece yarısı bir oldu bitti ile yüce devletimizi ve necip milletimizi bu kutlu yürüyüşünden döndürmek, ülkemizi itibarsızlaştırmak milletimize geçmişteki acıları tekrar yaşatmak için kendi milletinin değerlerini, umutlarını, geleceklerini hiçe sayarak mensubu oldukları hain yapılanmaların hesaplarını icra etmek için kolları sıvamış, namlusunu kendi milletine çevirerek tetik çekmişlerdir. Dolayısıyla bu sadece bir darbe girişimi değil haince yapılan kanlı bir terör saldırısıdır.

         Millet iradesinin tecelli ettiği yüce meclisimiz bombalanmış, emniyet binaları, devlet televizyonu, özel kanallar, istihbarat kuruluşları, yollar, köprüler, hava limanları, askeri üs ve bölgeler işgal edilmiş, kurumlar peş peşe saldırıya uğramıştır. Kurumlarımızı karşı karşıya getirerek insanlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekme teşebbüsüne girişmişlerdir.

Türk milleti tarihine az rastlanır bir şekilde sırtından hançerlenmiş; Türk Silahlı Kuvvetleri içine yuvalanmış azınlıkta olan vatan hainleri  eşi benzeri olamayan  bir ihanetin taraftarı ve icra edenleri olmuşlardır. Bu hayasızca yapılan darbe girişimi yalnızca seçilmiş hükümet veya milletvekillerine değil, Türk milletinin ta kendisine yapılmıştır.

Milli iradeye sürülmek istenen kara leke yöneticilerimizin ve milletimizin azim ve kararlığıyla temizlenmiş, hain komplo, hayasız kumpas inançla püskürtülmüştür. Darbe girişimi şükürler olsun ki başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek idarecilik vasıfları, cesareti ve halkına olan inanmışlığı, Hükümetimizin dik duruşu, yüksek sevk ve idare kabiliyeti, basınımızın demokrasiye olan inancıyla yapmış olduğu yayınlar ve en önemlisi de Başkomutanımızdan aldığı talimatla sokaklara inen,  iradesine sahip çıkmak için meydanları dolduran,  bağımsızlık düşkünü, esaret düşmanı yüce milletimizin göstermiş olduğu kahramanlıklarla darbe girişimi sonuçsuz kalmıştır.

Uşak Üniversitesi olarak başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize ve güvenlik kurumlarımıza olan inancımız tamdır. Devlet yöneticilerimizin göstermiş olduğu azim ve kararlılık doğrultusunda üniversitemizde; PKK - PYD gibi kanlı terör örgütlerinden hiçbir farkı olmayan FETÖ terör örgütüne karşı mücadelesini sürdürecektir.

Devletimizin ve milletimizin düşmanı olan bütün terör örgütleri gibi FETÖ Terör örgütlenmesi olan paralel yapıyla mücadelesini sürdürecek, üniversitemiz içerisinde hiçbir şekilde yapılanmalarına müsaade edilmeyecektir.

Uşak Üniversitesi olarak demokrasimize kast eden, seçilmişlerimizi tehdit eden, Masum vatandaşlarımıza kurşun sıkan, milli kurum ve kuruluşları bombalayan; bu kapsamda 208 evladımızın şehadetine neden olan darbecileri şiddetle kınıyoruz.

Ülkemizin demokrasiden başka yolu olmadığına kayıtsız şartsız inanan üniversitemiz; millet iradesini temel alan, demokrasi dışı müdahaleleri asla ve asla kabul etmeyecek, darbe girişimine karşı devletinin ve milletinin yanında yer almaya devam edecektir. Demokrasiye sahip çıkmanın gururunu yaşayan üniversitemiz “Demokrasi ve Milli İradeye Destek Yürüyüşü’’ ile de devletinin ve milletinin yanında yer aldığını açık bir şekilde beyan etmiştir. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğü için demokrasiden asla vazgeçmeyecek olan üniversitemiz; milli iradeye yönelen her türlü tehdide karşı demokrasiden yana tavır sergileyecek, milli tercih ve geleceğimizin güvencesi olan demokrasiden en ufak bir ödün vermeyecektir.

Demokrasiden yana tavır sergileyerek devletinin ve milletinin yanında olan başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’a, milli iradenin tecellisi olan hükümetimize, demokrasiden yana tavır alan siyasilerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, İstihbarat Teşkilatımıza, güvenlik güçlerimize, emniyet mensuplarımıza, basınımıza, en önemlisi de devleti, milleti ve vatanı için bedenlerini siper ederek milli direniş gösteren kahraman milletimize Uşak Üniversitesi olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Uşak Üniversitesi olarak tüm birimleri ve fertleri ile aziz milletimizin ve devletimizin yanında olduğumuzu deklere ediyor, milletimize karşı girişilen ve terör saldırısı olan darbeyi kınıyoruz.

Bu şanlı direniş esnasında maalesef yüce milletimiz bedel ödemiş, askerimizden, polisimizden ve kahraman halkımızdan şehit ve yaralılarımız olmuştur. Her şeyden kutsal gördükleri iradelerine sahip çıkmak, devletinin yanında olduklarını göstermek için hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz”

                                                                    Uşak Üniversitesi Rektörlüğü
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serif uludağ
Serif uludağ - 5 yıl Önce

Kaç gün geçti. İş işten geçtikten sonra ortaya çıktılar.

SIRADAKİ HABER