UŞAK ÜNİVERSİTESİNDE CORONAYI BIRAK FETÖ’YE BAK!

UŞAK ÜNİVERSİTESİNDE  CORONAYI BIRAK FETÖ’YE BAK!
banner604

ÜNİVERSİTEDE CORONAYI BIRAK FETÖ’YE BAK! 

REKTÖR   SAVAŞ PANDEMİYİ  FIRSAT  BİLİYOR  FETÖ’YÜ  GÖRMEZDEN  GELİYOR?

Dünya ve ülkemiz bir süreden beri Corona Virüse karşı mücadele vermekte, hatta ülkemiz dünyada gelişmiş birçok ülkeden çok daha etkin önlemler almaktadır. Oluşacak tehlikeli durumdan vatandaşlarını korumaktadır. Bu konuda devletimizi gerçekten takdir etmekle birlikte, vatandaşlarımızı Sağlık Bakanımızı dinleyerek üzerine düşen sorumlulukları da yerine getirmeye davet ediyoruz. Bu ilk cümlelerimiz corona virüsle ilgili görüşlerimiz, gelelim bize zarar veren ve vermeye devam eden FETÖ virüsüne,,,,

Cumhurbaşkanımız Sayın; Recep Tayyip ERDOĞAN FETÖ’cü babanız olsa gidin şikayet edin demişti!  Peki üniversitedeki vatandaş ülkeyi allak bullak eden FETÖ  virüsünü kime şikâyet edecek?  Üniversitede çalışan bilgisine başvurduğumuz ismi, bizde saklı bir Prof hoca soruyor?

Kime şikayet edelim?  “FETÖ iltisağı tespit edildikten sonra yükseltilerek prof ve amir yapılanlara mı? Amirimiz FETÖ iltisaklı ise  ve devlet kurumları buna duyarsız ise ne halt edeceğiz?” Ve ekliyor “FETÖ’cü olmadığı bilindiği halde hakkında  işlem yapılanların olduğu bir kurumda kimi kime şikayet edelim? Örnek AGB. Ona açtıkları soruşturmayı halen sonlandırmamışlar. İki yıl süren disiplin soruşturması mı olur? Ayrıca AGB’ye  FETÖ’cü demek güneş batıdan doğuyor demekle eş anlamlıdır. Bunu bütün Uşak bilir. Onun hakkında bile FETÖ dosyası açılması üniversitede herkesi korkuttu ve ne oluyoruz dedirtti. Bir başka Örnek ise    MS.’dir. MS’nin özellikle fakültesindeki FETÖ’cüleri ifşa ettiği için hakkında FETÖ soruşturması yapılarak susmasının sağlandığı söyleniyor.   Ki M.S. uşak üniversitesindeki en yoğun FETÖ’cünün bulunduğu fakültede çalışan   bir öğretim üyedir.  Fakültedeki FETÖ’cü olmayanları lekeleyerek susturmak istiyor ve başarıyorlar.  Rektör Sait ÇELİK Uşak üniversitesini üniversite yapan  FETÖ ile mücadele eden bir insandı.  Adamı FETÖ’cü diye aldılar. 2.5 yıl yatırdılar. 3 yıl sonra beraat etti.  AGB hakkında dosya açıp onu da susturdular. Belki de adam Uşak’ta olanlara kahredip kendi sustu.  Şimdi Uşak Üniversitesi’nde    FETÖ at koşturuyor kanaatinin bir çok delili var. Kimse sesini çıkartamıyor herkes korkuyor. Kimi kime şikayet edeceğiz?” 

Dehşete Düşüren Haber!  

Üniversiteye savcılıkça gönderilen FETÖ’cü isnadı yapılan bir öğretim üyesi hakkındaki iddialar bizi dehşete düşürdü.  Ayrıca da yukarıda isim vermeden beyanını aldığım   ismi bizde saklı hocaya hak verdirdi.

Savcılık tarafından üniversiteye gereğinin yapılması için  bir belge gönderilmiş.    Bu belgede ise  neler var neler.  Şöyle diyor bu hoca için:

HTS kayıtlarının analizinde FETÖ/PDY yapılanmasının içinde yer aldığı, faaliyetlerde bulunduğu, Örgüt yöneticileri Yusuf B.Y., Ahmet A., Milli Eğitim Ağabeyi Halil K ile başta olmak üzere birçok şüpheli ile irtibatlı olduğu, üniversitede çalışırken FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarıyla işbirliği yaptığı, Öğrencilere FETÖ tarafından eğitim imkanı sağladığı, IŞIK EVLERİNDE ev abisi olduğu” yazıyor.  Daha ne yazsın zaten!   

  1. HTS kayıtları bu kişinin  FETÖ/PDY yapılanmasının bir üyesi olduğunu söylüyor. 
  2. Örgüt Yöneticilerinden   bir çok kişiyle irtibatlı  olduğunu söylüyor
  3. Üniversitede çalışırken FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarıyla işbirliği yaptığını söylüyor. 
  4. Işık Evlerinde ev abisi olduğunu söylüyor.

Sıkı durun bu adam üniversitede açıkta bile değil. Faal hoca ve ünivesite yöneticileriyle de yakın ilişkileri olduğu söyleniyor.

 Normal şartlarda hakkında bunun onda biri belge olanlar tutuklanmış mahkum olmuştur.  Bu adam neden serbest kalmıştır? Serbest kaldıysa itirafçı mı olmuştur?  Bu durumda itirafçılık müessesine dair şartlar  tam olarak uygulanmış mıdır ? İtirafçı olanlar kamudan ihraç edilirken, tescilli bir FETÖ’cü olduğu tanıyanlarca söylenen  bu kişi hala nasıl çalışmaktadır? Bu kişi üniversitede üst düzey kimlerle irtibat halindedir? Hangi Rektör yardımcısı ile sık sık görüşmektedir? Rektör yardımcısının FETÖ ile iltisakı devletin resmi belgelerinde söz konusu mudur?     Yine kendisi fetö iltisaklı rektör yardımcısı eski rektör Sait ÇELİK aleyhine FETÖ’cü olduğuna dair ifade vermiş midir?

Bir iddia daha var ki bu iddia doğruysa FETÖ ile mücadele eden kamu görevlilerinin gözlerini dört değil 444 açmaları gerekir. Üniversitede 100’den fazla kişi kadro alamazken  bu kişinin yakınındakilerin kolaylıkla kadro aldığı iddia edilmektedir. Bu kişiyle çok yakın bir öğretim üyesine kadro verilmesi işlemi Anabilim ve bölüm başkanlıklarından geçmeden doğrudan İİBF yönetim kurulunda gündeme alındığı söylenmektedir. Bütün bunlar bu doğruysa FETÖ’nün üniversitede  kadrolaşmasına devam ettiği anlamına gelir!    

Rektöre ve Tüm Üniversite Yetkililerine Sorularımız Var?

Usak.tv olarak üniversite yetkililerine   çok önemli bir dizi soru daha soracağız.

1)  Hakkında işlem yapmadığınız veya yapılan işlemleri savsaklayarak halen görev yapmasına göz yumduğunuz    FETÖ’den işlem  şahsın   FETÖ’cü olmayanlara iftira edip etmediği araştırılmış mıdır?  

2) Bu şahsın savcılık evrakında “FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarıyla işbirliği yaptığı,” diyor.  Bizim araştırmalarımıza göre gerçekten de bu kişi bu fiili işlemiştir. Savcılık gereğini yapmış ve soruşturulması için yazı yazmış. Bu konuda  Üniversite ne yapmıştır? Hiçbir şey yapmadı veya olayı zamana yaydı ise  üniversite bunları neden  görmezden geliyor?

3)  Bu şahıs hakim sorgusunda “ Rektör ÇELİK’e FETÖ isnadı yapmış ve   ÇELİK beni istemediğim şeylere zorladı, yapmamak için Mevlana Koordinatörlüğünden istifa ettim,” dediği iddia ediliyor.  Yine araştırmalarımıza göre bu kişi FETÖ’cülükten ihraç edilen 2014 sonuna kadar  kadar İİBF dekanı olan Faysal GÖKALP’in referansı ile  o göreve atanmıştır.  Bu kişi yurt dışındaki FETÖ’cü  üniversitelerle   işbirliği organizasyonlarını   Faysal GÖKALP’le birlikte planlamış. Zaten bu kişiyi üniversiteye de Faysal GÖKALP almış. Bu konular bilginiz dahilinde midir?

4)  İşte şu anda görevine halen devam eden ve ihraç edilmeyen bu kişi kendi işlediği eylemleri kendinden sonra o makam gelen Kenan AKARBULUT’a yüklemiş.  Halbuki o tarihte görevde kendisi varmış. Yargı kurumları bunu nedense fark edememiş. Kişinin       Sait ÇELİK beni istemediğim şeylere zorladı, yapmamak için Mevlana Koordinatörlüğünden istifa ettim” ifadesi yalan yani!  Ne var ki,  bu kişinin  eylemleri  kendinden sonra o göreve atanan Kenan AKARBULUT’un mahkumiyet gerekçesi olmuş!  Bu anlaşmaların AKARBULUT’ döneminde değil, bu kişinin döneminde yapıldığı  gerçeğinin belgelerine  istinaf aşamasında ulaşan AKARBULUT’un avukatı,  Yargıtay aşamasında  bu gerçeği belgelemiş ve aklanmayı ümit ediyormuş!     Bunlardan haberiniz var mı?

5) Şimdi usak.tv olarak soruyoruz? Bu tür adamlar yüzünden kaç kişi yandı?   Bu kişi  halen üniversitede nasıl derse giriyor? Savcılık soruşturun  dediği halde üniversite bugüne kadar neden soruşturmadı? Soruşturduysa hangi sonuca vardı? 

6) Bu ilişkiler ağı içinde FETÖ iltisaklı rektör yardımcısı,  eski rektör vekili tarafından FETÖ soruşturma komisyonunun  aleyhte raporuna rağmen  nasıl  profesörlüğe  yükseltildi?   Dahası rektör SAVAŞ  tarafından   nasıl rektör yardımcısı atandı?

7) Rektör ÇELİK için FETÖ’cüdür diye ifade veren şimdiki  FETÖ iltisaklı rektör yardımcısının,   geçmişte İİBF’de  FETÖ’cü kadrolaşma yaptığı iddia edilen Faysal GÖKALP için   Sait ÇELİK’e kesinlikle FETÖ’cü  değildir,  HAKYOL’cudur diye refere ettiği edildiği söylenmektedir. Doğru mudur?

8) Yine Faysal GÖKALP’le birlikte  FETÖ’cü kadrolaşmaya sağlayan  Ş ve H adlı hocaların darbe sonrasında FETÖ iltisaklarının tespit edilip gereği için üniversiteye geldiği, ancak bu kişilerin  başka üniversitelere geçiş yaptığı ve haklarındaki soruşturma ve iltisaka dair belgelerin ortadan kaldırıldığı iddia edilmektedir? Uşak üniversitesi bu soruşturmaları yapmış mıdır? Yapmamışsa neden yapmamıştır?

Selcen Özyurt Ulutaş’ in İfadeleri ve   Ekrem Savaş’ı  Fetö’cüler desteklemiş olabilir mi?

Artık Üniversiteden FETÖ kokusu geliyor! Emin olmak için uzun süre takip ettik ve   konuyu mikroskop altına aldık. Bu konuda belge ve bilgi gönderenlerin kimliğini gizli tutacak, olaylar ve olgular gerçekse bundan böyle  muhakkak  haber yapacağız.  Bu bağlamda  ve ortaya dökülen belgeler ve ifadeler çerçevesinde sayın rektör hakkında da  artık ciddi şüpheler duymaktayız. Şöyle ki;

  Selcen ÖZYURT ULUTAŞ adlı araştırma görevlisi öğretim üyesi emniyet ve savcılık evraklarına geçen  ifadesinde şunları söylüyor:    “2015 rektörlük seçiminde  paralel yapının önemli isimlerinden Prof. Aladdin AKTAŞ (ihraç)  Nisan ayı başı itibariyle kapı kapı dolaşıp Ekrem SAVAŞ için oy istemektedir. 29.03.2015 tarihi itibariyle  Ekrem SAVAŞ’ın   bazı ünlü FETÖ’cülerle ve hocalarla M.E.Y.’nın odasında toplantı yaptılar. FETÖ’cüler Ekrem SAVAŞ’ı destekledi.” Selcen hanımın iddiaları bunlardı. 

 İddiaları bize çelişkili gelmişti. Zira  bu tanık FETÖ’cülerin hem Ekrem SAVAŞ’ı hem’de  Sait ÇELİK’i desteklediğini söylüyordu. FETÖ’cülerce desteklenmeyen aday Selcen hanımın ve belediyenin desteklediği aday  Rıfat OKUDAN’dı!  Bu çelişkiydi! Bu nedenle biz bu ifadeyi rektörlük seçimine  maydonoz olan belediye ekibinin  her zamanki belaltı faaliyetlerinden biri olarak değerlendirmiştik.

  Sonraki tarihlerde sayın  Rektör SAVAŞ’ın rektörlük kulislerini FETÖ itirafçısı bir diş hekiminin  muayenehanesinde veya bürosunda yaptığı  duyumlarını almıştık. Ki bu itirafçı Sait ÇELİK’e iftira atanlardan biri olarak tanınıyor.

Yine  Sait ÇELİK’e iftira attığı vekilimiz  İsmail GÜNEŞ’in ifadesiyle ortaya çıkan eski bir valinin   makamını  rektörlük seçimi  kulis merkezi olarak kullandırdığını da  duymuştuk. Öyle ki sayın valinin  sayın SAVAŞ’la  birlikte , öğretim üyelerini makamına  çağırarak, ikna kabiliyetini Ekrem Savaş lehine  kullandığı konusunda da ciddi  duyumlar almıştık.  Hiç birine iltifat etmemiştik. Zira bizim bildiğimiz Ekrem Hoca’nın FETÖ ile iltisağı yoktu.

Ancak bugün üniversitede olanları duyup belgelerini görünce eyvah eyvah diyoruz. Ekrem Hocanın FETÖ’cülere minneti ve vefa borcu mu var mı diye düşünmeden edemiyoruz.  Soruyoruz, ne oluyor Ekrem Hoca?

Prof. Dr. S.T.yi  Fetö Soruşturma Komisyonu Başkanlığı’ndan neden aldınız?

Rektör hocaya bir soru daha soralım FETÖ Soruşturma  Komisyonu Başkanı S.T’yi bu göreve siz getirmiştiniz? Şimdi    neden görevden aldınız?

Yerine neden Uşak Üniversitesini ve geçmişini zerre kadar tanımayan rektör yardımcınızı atadınız?   S.T hocanın önünüze getirdiği  bir dosya var mıydı?  Varsa bu neden sizi rahatsız etti?  Siz gerçekten FETÖ ile mücadele ediyor musunuz? 

Duyumlarımıza  göre S.T hoca, İİBF’ne Faysal GÖKALP yönetiminde   FETÖ’cü kadrolaşmayı kim yaptı konusunu  araştırmış. Şu anda birçoğu ihraç edilmiş ve edilmemiş FETÖ iltisaklıların üniversiteye alınışındaki jüri üyelerini incelemiş. Bu jüri üyelerinin FETÖ ile iltisaklı iken başka üniversitelere geçerek nasıl temizlendiğini ortaya  çıkarmış. Kadrolaşmayı yapan ana kadro için hiçbir işlem yapılmadığını görmüş!  Bu konuda harekete geçecekken     FETÖ Soruşturma Komisyonu Başkanlığı görevinden alındığı iddiasına bir yanıtınız var mı?   

İddia bu ve çok vahim! Bu   iddialar hakkında  ne diyeceksiniz?   

Bu sorularıma kamu adına cevap bekliyor.  Durumu Sayın valimizin ve Sayın Başsavcılığımızın da dikkatlerine  sunuyorum.  

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 4 ay Önce

Sürekli üniversite fetöyle suçlanıyor. Ya rektör tekzip etsin ya da savcılık gereğini yapsın. Kendimizi güvende hissetmiyoruz.

SIRADAKİ HABER