UŞAK ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

UŞAK ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

UŞAK ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR
banner282

Uşak Üniversitesi’ne bağlı Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulları öğrencileri, 1 Eylül Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet töreninde diplomalarını aldı.

 

Mezuniyet törenine, Uşak Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Hamdi Ünal Karabeyoğlu, Rektör Prof. Dr. Adnan Şişman, Emniyet Müdürü Cafer Şahin, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ile velileri katıldı.

banner563
Törende konuşan Uşak Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman bu yıl 3 bin 66 öğrencinin mezun olduğunu belirterek, "Üniversitemizde 2006 yılından itibaren 7 bin 405 öğrenci mezun oldu. Bu yıl ise 3 bin 66 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Genç bir üniversite olarak gençlerimizi heyecanla yetiştirmekte, eğitim öğretim, araştırma, kültür, sanat ve spor faaliyetlerimizi evrensel ve bilimsel normlara göre hizmet etme anlayışı ile sürdürüyoruz. İnsan unsurunu birinci önceliğin verildiği üniversitemizde en önemli hedefimiz öğrencilerimize prestijli mekanlarla dolu bir yaşam alanı haline gelmiş yerleşkemizde üniversite olmanın temel ilkelerinden olan araştırma geleneği ve özgür düşünme kültürünü aşılamaktır” dedi.

Törende konuşan Vali Özdemir Çakacak Uşak Üniversitesi’nin, her geçen yıl büyüyen kadrosu ve öğrenci sayısıyla, Uşak’ta sosyal, ekonomik ve kültürel yapısına önemli değerler kattığını ifade etti.

 Uşak’ın, bünyesinde bir üniversitenin varlığına oldukça müsait bir şehir olduğuna dikkat çeken Vali Özdemir Çakacak, “İlimiz kısa zaman içerisinde dünyada ve Türkiye’de çokça örneği var olan “ Üniversite Şehirleri”nden biri olmaya doğru gitmektedir. Üniversitemiz kuruluşundan bu yana kısa zamanda yaptığı çok işle hem ürettiği bilimi hem de Uşak’ımızın yerel unsurlarını dünyaya duyurma gayesinde emin adımlarla ilerlemektedir. Üniversite yılları gençliğin en güzel, en akılda kalıcı ve en özlenen yıllarıdır. İhtimal yüksektir ki enerjinizin en fazla, algılarınızın en açık, duygularınızın en yoğun olduğu bu yılları hatırlarken, Uşak’ ı da gönülden bir tebessümle hatırlayacaksınız. Biz sizleri bu şehirde ağırlamaktan, okutmaktan sizlerle aynı şehirde bir yaşamı paylaşmış olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Vali Özdemir Çakacak konuşmasının sonunda “Bizim Türk Milleti olarak en önemli zenginliğimiz genç nüfusa sahip olmamızdır. Türkiye Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesini aşmada, aydınlık yarınlara ulaşmada sizin omuzlarınızda hedefine varacaktır. Her türlü şiddetten uzak, sahip olduğu fikirleri, dünya görüşlerini özgürce, hoşgörü içerisinde tartışabilen bir gençlik ülkedeki sosyal barışın ve huzurun tesisinde en önemli temel taşıdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Birincisi Selda Erim ve Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü birincisi Sinem İrim’e ödülleri Vali Özdemir Çakacak tarafından verildi.

 

Tören sonrası mezun olan öğrenciler büyük bir mutluluk yaşarken, birlikte kep fırlattı.

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER