UŞAK'TAN ANKARA SALDIRISINA TEPKİLER

Uşak Ankara'da yapılan terör saldırısı nedeniyle tek vücud oldu. Yapılan açıklamalar ile terör kınandı.

UŞAK'TAN ANKARA SALDIRISINA TEPKİLER
banner628
 Uşak Valisi Ahmet Okur, yazılı açıklamasında, Ankara'da Türkiyeyi hedef alan saldırının cevabının en ağır şekilde verileceğini ifade etti. 
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu tür saldırıların, terörle mücadele konusundaki azmi azaltmayacağına dikkati çeken Okur, açıklamasında şunları kaydetti:
"Başkent Ankara'da dün akşam saatlerinde, Kızılay'da otobüs bekleyen sivil vatandaşlarımıza yöneltilen terör eylemi sonucunda bazı vatandaşlarımız yaralanmış, bazı vatandaşlarımız da maalesef hayatlarını kaybetmişlerdir. Aziz milletimizin birlik ve beraberliğini hedef almış bu menfur saldırı; bütün Türkiye'ye yöneltilmiş huzur ve güvenliğimizi bozmak isteyenlerin beyhude girişimleridir. Zira, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da aziz milletimiz birlik ve beraberliğinden taviz vermeyecek, bu saldırılar karşısında sabırlı ve vakur duruşuyla terörizmin hedefine ulaşmasına imkan tanımayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz de milletimizin huzuru ve güvenliği için terörle yürüttüğü mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürecek ve ülkemizi hedef alan şer odaklarına gerekli olan en ağır karşılığı verecektir. Bu saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyor; saldırı sonucunda yaralananlara acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize de başsağlığı diliyorum." 
Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik ise yaptığı açıklamada, Ankara'daki terör saldırısının milleti derinden yaraladığını bildirdi.
Terör olayının ülkenin birlik ve beraberliğini bozamayacağına inandığını ifade eden Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Akşam vakti evine gitmek için bekleyen masum vatandaşlarımızdan ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu tür terör saldırıları bizleri yıldıramaz. Milletimiz menfur terör olayları karşısında birbirine her zamankinden daha fazla kenetlenmektedir. Ankara Kızılay'daki terör saldırısını bir kez daha lanetliyor, tüm milletimize başsağlığı diliyorum."
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'da yaşanan hain saldırının milletin birlik ve beraberliğini bozamayacağını, Türk milletinin birbirine daha da kenetleneceğini belirtti.
Türkiye'ye düşman mihrakların taşeronu olan terör örgütlerinin saldırılarının asla Türk milletini karamsarlığa ve çaresizliğe itemeyeceğini vurgulayan Cahan, açıklamasında, "Kukla terör örgütleri ortaya çıktığı günden bu yana çocuk, bebek, yaşlı ve genç demeden bütün milletimizi hedef almaktadır. Kandan ve katliamdan beslenen bu cani terör örgütleri tarih boyunca kardeş olarak yaşayan milletimizi birbirine kırdırarak ülkemizi bölmenin gayretindedir. Arkasına Türkiye'ye düşman güçlerin desteğini alan terör örgütleri ne yaparsa yapsın, birliğimizi ve dirliğimizi bozamayacaktır" görüşlerine yer verdi.
Ak Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş ise yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'da meydana gelen terör saldırısının Türk milletini korkutmak için organize edildiğini belirtti.
Kuş, "Bölücü terör örgütü Türk milletinin yürekli duruşu ve devletimizin kararlılığıyla, tarihteki kara sayfalarda yerini alacaktır. Şahsım ve partim adına, Ankara'da meydana gelen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa ve büyük Türk milletine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı. 


YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER