UŞAK TABİP ODASI:HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ!

UŞAK TABİP ODASI:HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ!

UŞAK TABİP ODASI:HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ!
banner282

Uşak Tabip Odası Başkanı Tarkan AMUK yaptığı basın açıklaması ile 11 Askerimizin Şehit edildiği hain saldırıyı kınadı.

Tarkan AMUK yaptığı yazılı açıklamada: “Irak sınırındaki Şemdinli’ye bağlı Tekeli, Günyazı ve Ortaklar köyleri arasındaki Gediktepe mevkisinde bulunan askeri birliğe, terör örgütü PKK üyelerince saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre 9 asker şehit oldu, 14 asker de yaralandı.Sonrasında sürdürülen askeri operasyonlar sırasında şehit sayısı 11’a yükseldi.

               Bölücü terör, yıllardır ülkemizde insanımızın canını yakmaya, ocakları söndürmeye, çocukları yetim, ana ve babaları evlatsız, gencecik gelinleri dul bırakıyor. Milletimizin yüreğine kor gibi düşen bu ateşin acısının hafifletilmesi, hainlerin ve destekçilerinin biran önce hak ettikleri cezaya çarptırılmalarına bağlıdır. Yüzyıllardır, Türk vatanını canı pahasına koruyan Türk Ordusu’nun, dış güçlerin maşası, satılmış terör örgütüne gereken cevabı vereceğine inancımız tamdır.

            Zor zamanlar, Çanakkale’de, Milli Mücadale’de olduğu gibi, ancak birlik ve beraberlik içerisinde, omuz omuza aşılır. Ailelerin ocağına ateş düşüren, milletimizin yüreğini yakan bu hain pusuyu düzenleyenleri ve onların destekçilerini nefretle kınıyoruz.

 Milletimize ve kederli ailelere başsağlığı dileriz” dedi.

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER