UŞAK ŞEHİT AİLELERİ KONYA’DAYDI

UŞAK ŞEHİT AİLELERİ KONYA’DAYDI

UŞAK ŞEHİT AİLELERİ KONYA’DAYDI
banner282

Uşak Şehit Aileleri Derneği moral ve dayanışma etkinlikleri çerçevesinde 4 Ocak Cumartesi günü Konya’ya bir gezi düzenledi. 44 kişinin katıldığı gezi boyunca şehit aileleri birçok ziyarette bulundu. Ziyaretin ardından Anadolu Ulaşım Genel Müdür Yardımcısı Melih AKMAN’ı ziyaret eden dernek yetkilileri, Şehit Aileleri’ne gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı Akman’a bir teşekkür plaketi sundu. Konu ile ilgili açıklama yapan Uşak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Şakir ÇAKIR “Şehit ailelerimizle gerçekleştirdiğimiz Konya gezimizde bizlerin tam destek yanında olan Anadolu Ulaşım Ailesi’ne Melih Bey’in nezdinde teşekkür ediyorum. Bu desteğin Uşak’taki tüm şirketlerimize örnek olmasını temenni ediyor, bu tür sosyal sorumlulukların toplumun birlik ve beraberliği için önemli olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.  

Mehmet Keyvanoğlu’nun kaleminden Konya Gezisi…

UŞAK ŞEHİT AİLELERİ KONYA GEZİSİ

Uşak şehit aileleri derneğinin Moral ve dayanışma etkinlikleri çerçevesinde Cuma günleri dernek binasında yapılmakta olan yasin ve dua okunması faaliyetine ilaveten gezi programlarına da başlanıldı. 

Bu kapsamda ilk gezi Konya ve Mevlana gezisi idi.Anadolu Ulaşımın sponsorluğunu üslendiği bu gezi 4 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirildi.Sabah 05.30 dan itibaren Anadolu Ulaşımın şehir içi servisleri ile birebir evlerinden alınan Şehit aileleri Anadolu Molaya getirildi.06.00 da yolculuk başladı.Yoğun sis altında ve sıcak bir ortamda sohbetlere başlandı.Açık büfe ikramlar ve dağıtılan kumanyalar ortama daha bir sıcaklık kattı.

Yolculukta ilk mola yerimiz Akşehir Şapçı tesisleri oldu. Tesis sahibi Sayın Mahmut Şapçı’ nın ve çalışanlarının kafilemizi karşılamaları ve ilgisi çok güzeldi. Herhangi bir ihtiyacımızın olup olmadığı defalarca soruldu. İkramların sürekliliği ve tesis girişindeki Türk Bayrağının azameti bizleri duygulandırdı. Şapçı tesislerine teşekkür ederiz.

Yine sis altında 5 saatlik yolcuğunun ardından Konya’ya vardık. İlk durağımız Mevlana Müzesi oldu. Kafilemizi müze kapısında daha önce Uşak Jandarma Komutanlığında Şehit aileleri sorumlusu olarak görev yapan J.Astsb.Bçvş.Aşkın Sunal ve eşi karşıladı.Uzun yıllar Uşak’ta görev yaptığından asıl memleketi Kırıkkale olmasına karşın kendisini Uşaklı hisseden ve bundan gurur duyduğunu söyleyen Komutanımız kafilemize gezi süresince eşlik etti.

Müze gişe görevlisinin nezaretinde misafir biletiyle Müzeye girdik. Şehit aileleri bu ulvi mekânı doyasıya gezme imkânı buldular. Öğle namazını Müze yakınındaki Selim Camisinde eda ettik.

Müze gezisinden sonra Konya’nın önemli ziyaret noktalarından Alaattin Tepesinde kısa bir yürüyüş yaptık. Buradan Konya Asker şehitliğine geçtik. Burada Konyalı şehit anneleriyle karşılaştık ve kucaklaştık. Şehitliğin tertip, düzeni ile yerleşim planı ve bakımı bizleri çok memnun etti, gurur duyduk.

Konya ziyaretlerinin olmazsa olmazı olan Etli ekmek ziyafetini bizlerde yaşadık. Meramda bulunan Havzan Etli Ekmek Salonunda hem gözümüz hem gönlümüz doydu. Mekânın manzarası doyumsuzdu.

Bayanların olduğu yerde alışveriş olmadan olmaz. Gezimizin son durağı olarak Konya’nın önemli alışveriş merkezlerinden olan Kent Plazada alışveriş molası verdik.

Refakatçi komutanımızla vedalaşarak dönüş yolculuğuna başladık. Hiç yorulmaksızın bizlere hizmet için çırpınan otobüsümüzün servis görevlisi Mehmet Yılmaz bu hizmetlerini Şeker Fabrikası girişinde yaptığı Türk Kahvesi ikramı ile taçlandırdı. Saatler gece On’u gösterirken Uşak’a vardık. Şehit aileleri şehir içi servislerle evlerine ulaştırıldı.

Gezi otobüsümüzün kaptan şoförleri Nurullah Akbaş ve Veli Akpınar ile servis görevlisi Mehmet Yılmazın şahsında tüm Anadolu Ulaşım camiasına Uşak Şehit aileleri derneği olarak çok teşekkür ederiz. Sağ olsunlar, Var olsunlar.

Mehmet KEYVANOĞLU      

      

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER