UŞAK'IN İLK KİLİSESİ AÇILIYOR!

UŞAK'IN İLK KİLİSESİ AÇILIYOR!
banner601
 Uşak’ın ünlü işadamlarından ve MHP Milletvekili aday adayı olan Arif Öztan Çimen İşhanı bodrum katta bulunan işyerini Kilise  yapılması için kiraya verdi. Bodrum katının İranlılar tarafından kiralandığı ve Kilise yapılması için tadilatlara başlandığı görüldü.

Uşak’ın ilk kilisesi olma özelliğini taşıyan Kilise Çimen İş hanının Bodrum katında önümüzdeki günlerde ibadete açılacak. İş hanına Kilise açılacağını öğrenen İşhanı sakinleri tepki gösterirken Mülk sahibi Arif Öztan işyerini sosyal tesis olarak İranlılara kiraya verdiğini ve kilise yapılacağını doğruladı. Arif Öztan Biz nasıl Avrupa’ya Cami yapabiliyorsak onlarda ibadethane açabilir. Devletin yetkili mercilerine sorarak kiraya verdik. Kendileri izni alarak kilise açacaklar. Biz yeri İranlılara kiraya verdik. Uşak’ta yaklaşık 200 Civarında İranlı Hristiyan olduklarını söylediler” dedi.

Diğer taraftan bazı illerde Misyonerlerin insanları kandırarak din değiştirmelerine neden olduklarını iddia eden Uşaklılar burada o kadar hristiyan olamaz. Özellikle İranlı Hristiyan olduğunu zannetmiyoruz. Burası misyonerlik faaliyetleri, için kullanılabilir. Yetkililer dikkatli olmalı şeklinde uyarılarda bulundular.Uşak'ın ilk kisesinin açılışına bakalım Uşaklılar ne tepki verecekler. 

 

banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yarenbaşı
Yarenbaşı - 4 yıl Önce

dinde zorlama yoktur, insan özgürdür elbette, kimi bu dünyada pişer, kimi ahirette.

Ali
Ali - 4 yıl Önce

alttaki yorumları okuyunca dehşete düşüyor insan. sanırsın kilise açılınca herkes akın akın hıristiyan olacak. nasıl ki müslüman türkler kendi ibadetlerini yapabilmek için gayrimüslim coğrafyalarda camiler mescitler açıyorlar bu da bunun gibi bir hak. hz. peygamber döneminde, islam devletinde havra, sinagog, kilise, şapel yok muydu? açılmıyor muydu sanıyorsunuz. herkes kendine baksın. siz evlatlarınızdan da önce kendinize sahip çıkın da, gerisi düzelir. korkmayın bu kadar.

Veli
Veli - 4 yıl Önce

Kilise hıristiyanların olduğu yere açılır biz onca müslüman varken atina ya bi cami açamadık sen bilmiş bilmiş konuşup neden bahsediyorsun kimin davulunu çalıyorsun

Hz
Hz - 4 yıl Önce

Muslumanlar tum avrupa da amerika dinlerini nasil yasayabiliosa diger dinden bi insan niye yasayamasin ibadetini bunda ne var devlete hainlik yapmadiktan sonra dini nasil kullandiklarini hep beraber gormedik mi din dil irk niye gozetiyoruz sonucta onlarda insan bizler gibi

özhan
özhan - 4 yıl Önce

gözünü para hıtsı bürümüş sözüm ona iş adamı sen din düşmanlarını memlekete getiriyosun vay uşağın haline halkın buna tepkisi çok sert olmaz umarım

Murat
Murat - 4 yıl Önce

Bravo ya. arif oztan buyuk bir hayra girmis!
Allah akil fikir versin ne diyelim

İslam
İslam - 4 yıl Önce

yazık uşaktaki gencler yakında din de degiştirirler her şey para değil

Hüseyin filiz
Hüseyin filiz - 4 yıl Önce

İranda ki hırıstiyanlar. Ta uşakı mı bulmuşlar kardeşlerim oyuna gelmeyin bunlar siyonist kafirler memleketimizde her türlü oyunlar oynanıyorçok dikkatli olalımın. İçimize sızmış pislikler.

Xx
Xx - 4 yıl Önce

Para verirlerse ben değiştiririm

Fıkır iste
Fıkır iste - 4 yıl Önce

Niye korkuyorsunuz ki iyi evlat iyi musluman yetiştirdiniz ise sorun yok ayrica senin dininde tebliğ farz onlarda da farz kendinize güvenin Korkmayın abdestinizden şüpheniz yoksa bin kilise açılsa ne olacak

Yuce
Yuce - 4 yıl Önce

Bir idi iki idi ondan sonra millet yavas yavas az az hristiyan olur.adamlarin derdi misyonerlik zaten

Serra
Serra - 4 yıl Önce

Kesinlikle katıyorum.Kilisenin açılmasınada karsiyim

hoş- kör
hoş- kör - 4 yıl Önce

Abdestte şüphe yok, ancak batıl olan bir dine göz yummanın vebalini de sen al o zaman..
Ayrıca Uşak buna göz yummamalı. Ben evladımı yetiştirmiş olabilirim ama yetisemeyen yahut para için din degistirebilecek genç evlatlarımız var. Kalkıp bana dinlerarası diyologtan da bahsetmeyin. Fetönün insanlara aşıladığı en büyük darbeydi zamanında. Görüyoruz ki hoşgörü adı altında hala fikirleri ayakta..Allah ve Rasülüne inanmadan cennet vaad etmesinler..


SIRADAKİ HABER