Uşak'da Sağlık Dökülüyor İlgililer Seyrediyor!

Uşak'da Sağlık Dökülüyor İlgililer Seyrediyor!
banner628

Koronavirüs’e yakalananların tedavisinin yapıldığı Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2 aydır başhekimsiz kaldı. İl Sağlık Müdürü ile sıkıntı yaşayan Başhekim Erkan Aslan’ın sözleşmesi yenilenmedi ve hastaneden ayrıldı. Uşak ne yazık ki siyasi olarak Ankara da da etkisiz ki iki aydır hala yeni bir başhekim ataması yapılmadı. İl Sağlık müdürü Sedat Kavas Başhekimsiz bıraktığı hastane için yeni bir başhekim bulmazken Başhekim Yardımcıları Hasan Kaya ve Barış Serhan YÜKSEL görevlerinden istifa ederek aile hekimi oldular. Şu anda Uşak Eğitim ve araştırma hastanesi 2 başhekim yardımcısı ile idare edilmeye çalışılıyor.

Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kargaşa sürerken bu defa da Halk  Sağlığı Başkanı Dr. İsmail Çubuk da istifa etti. Uşak Eğitim ve araştırma hastanesine başhekim bulamayan İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas Ege Üniversitesinden arkadaşı olan eski başhekimlerden Özlem İlbey’in Fetö’den 6 ay açığa alınan ve sonra görevine iade edilen eşi Betül İlbey ile sözleşme imzalayarak Halk sağlığı başkanı yaptı. Betül İlbey daha önce halk Sağlığı Müdürü’nün yardımcısı idi.  

Uşak’ta Koronavirüs nedeniyle hasta sayısı her geçen gün artarken sağlıkta yaşanan sıkıntılar bu mücadeleyi de etkiliyor.

Uşak’ta şuanda günlük 50 civarında pozitif vaka çıkıyor. Yoğun bakımlar dolmuş durumda. Hastanede yaklaşık 200 korona hastası yatıyor. Uşak’ta Koronavirüs vaka sayısı 2400 leri geçmiş durumda. Can Kaybı ise 60 dan fazla. Sağlıkta yaşanan sıkıntılar bu virüs ,le mücadeleyi de etkiliyor.

Aslına bakılırsa il Sağlık Müdürü Sedat Kavas’dan siyasilerde pek menün değiller ama değiştirmeye güçleri yetmiyor. Çünkü iddialara göre İl Sağlık müdürü Sedat Kavas ile Sağlık bakanı Fahrettin Koca aynı cemaatten ve il sağlık müdürüne bakan sahip çıkıyor.

VEKİLLER VE VALİ HANIM SEYREDİYOR…

Sağlıkta tüm bunlar yaşanırken hastanede çalışan bir hizmetlinin işe girmesi ve orada yaşadığı sıkıntılar ile bile yakından ilgilenen milletvekilleri ne yapıyor dersiniz? Görünüşe göre hiçbir şey yapmıyorlar. Onlar şu günlerde il başkanı ve ilçe başkanlarını seçme derdindeler. AK Parti Uşak Milletvekili Dr. İsmail Güneş zaman zaman hastanenin daha iyi iyileşmesi için müdahalelerde bulunuyordu ama o da çorbaya çeviriyordu. Ancak en sonunda sıramatiklerin gelmesini sağlayarak hastaneye katkı sağlamıştı.

Zaman zaman yaptığı ataklar ile siyesileri bile ters köşe eden Vali Funda Kocabıyık ise sağlıkta olanları şimdilik sessizce seyrediyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 16:53
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER