UŞAK BELEDİYESİNİN KATKILARI İLE KIZILAY UŞAK'TA YENİ KAN ALMA BİRİMİ AÇTI

UŞAK BELEDİYESİNİN KATKILARI İLE KIZILAY UŞAK'TA YENİ KAN ALMA BİRİMİ AÇTI
banner628

Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü ve Uşak Belediyesi arasında imzalanan protokol ile  "Türk Kızılay Uşak Belediyesi Kan alma birimi" nin  açılışı gerçekleştirildi.

Uşak Belediyesi yakınına kurulan Kan Alma Merkezinin açılışı Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Zafer Aydın, Kızılay Uşak Şube Başkanı Dr. Hasan Kaya, Kızılay Uşak Kan Merkezi Müdürü Dr. Umut Bilgin Koçak, Sağlık İl Müdürü Dr. Sedat Kavas, Kent Konseyi Başkanı Cemil Cevher ve Uşak Belediye Başkan yardımcıları Gökhan Yalçın ve Hikmet Kahraman katıldılar.  

Törende bir konuşma yapan Vali Funda Kocabıyuık “İlimize yeni bir kan alma birimi daha kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Güney Ege Kan Merkezi tarafından projelendirilen Türk Kızılay Uşak Belediyesi Kan Alma Birimi’ni bugün itibarıyla hayata geçirdik. Diğer merkezlerimizde ve araçlarımızda olduğu gibi bu birimimizde de temizlik, izolasyon, konfor ve kalite esaslarını dikkate alarak kan alma işlemleri gerçekleşecek. Bu projede emeği geçen Türk Kızılay ve Uşak Belediyesine en kalbî duygularımla teşekkür ediyorum.

Türk Kızılay Uşak Belediyesi Kan Alma Birimi ilimize hayırlı olsun” dedi.

Birer konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Kızılay Güney Ege Bölge Müdürü Dr. Zafer Aydın’da işbirliğinden duydukları memnuniyeti ve kan vermenin öneminde değindiler.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER