UŞAK BELEDİYESİNDE MOBİNG UYGULAMASI!.

Uşak Belediyesi istenmeyen adam ilan ettiği personele hayatı zindan etmeye devam ediyor.

UŞAK BELEDİYESİNDE MOBİNG UYGULAMASI!.
banner628
banner601
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur anlaşılan o ki kendilerine biat etmeyen çalışanlarını analarından doğduğuna pişman etmekte kararlı görünüyor. Daha önce Fetöcü olmadıkları halde Fetöcü iftairası atarak 55 personeli görevden atam ve döndürmemek için her türlü yolu deneyen başkan ve yardımcısı personelleri geri almak zorunda kalmışlardı. Şimdi aynı personel Doğu ve Güneydoğulu belediyelere sürgün gönderilmeye hazırlanılıyor.

 

        Fetö ile mücadele kapsamında olduğu iddia edilerek Uşak Belediyesinde 2016 yılı içinde 55 kişi görevlerinden uzaklaştırılmıştı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kendi bünyelerinde sözde bir iç istihbarat biriminin oluşturduklarını belirtmiş, bu birimin tuttuğu raporlar ışığında Uşak Belediyesi personeli olan 55 kişinin görevlerinden uzaklaştırıldığını belirtmişti. Bu olayın hemen ardından Kamu sendikaları konuya müdahil olup yapılan iç soruşturmalara itirazda bulunmuştu. Aradan geçen yaklaşık 2 ay içinde görevden uzaklaştırılan personel ise tekrar görevlerine geri dönerek işbaşı yapmışlardı. Bunlardan sadece 5 kişi mesleklerinden men edilmişti. Diğer taraftan KHK ile mesleğinden men edilerek memuriyetten uzaklaştırılan Fen İşleri Müdürü Mustafa Dayıoğlu ise resmi olarak görevini devretmiş ancak belediyenin Fen İşleri Müdürlüğünün devam eden çalışmalarında Belediye Başkanı Nurullah Cahan başta olmak üzere Başkan Yardımcıları ve Utaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen ile birlikte poz vermekten çekinmemişti. Başkan ve çevresine göre Fen İşleri eski müdürü Mustafa Dayıoğlu Bakanlar Kurulu tarafından yanlışlık eseri mesleğinden men edilmişti.

FETÖ BAHANE EDİLDİ
Diğer taraftan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından FETÖ/PDY ile mücadele bahanesiyle görevden uzaklaştırılıp bir süre sonra tekrar görevlerine geri dönüp işbaşı yapan personele bu yolla ayrı bir MOBİNG uygulandığı da iddialar arasındaydı.

MOBİNG DEVAM  EDİYOR!.
Edindiğimiz bilgilere göre görevden uzaklaştırılarak bir süre sonra yeniden iş başı yapan 50 personel üzerinde Mobing uygulamasının devam ettiği iddia ediliyor. Personelin bu kez Doğu ve Güneydoğu'da özellikle KAYYUM atanan şehirlerin ihtiyaçları doğrultusunda dağıtılacağı (Sürgün) iddia ediliyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da özellikle KAYYUM atanan il ve ilçelerin talepleri doğrultusunda gerçekleştirileceği iddia edilen görevlendirme konusunda halen personele herhangi bir resmi yazı veya tebligat ulaşmış değil ancak bu hafta içinde ilk bilgilendirmenin yapılacağı ve personelden bir kısmının bu il ve ilçelerde görevlendirileceği gelen bilgiler arasında.

Belediye Başkan
 yardımcı Hüseyin Ufuk Uğur 27 Aralıkta bu sürgünün ipuçlarını vermişti. 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 08:19
banner632
YORUM EKLE
YORUMLAR
mete mert
mete mert - 4 yıl Önce

belediye başkan ve yardımcılarına da ihtiyaç var mı acaba?...

devlet hastanesi
devlet hastanesi - 4 yıl Önce

1 ocakta devlet hastanesi acile gittim.pansumanda erkek sağlıkpersonel var.böyle kadınlara bakıyor.bende eşimi pansuman ettirecektim.hiç mi bayan pansumancı personel yok.öyle erkekler cemaatten hesabı doldurmuş.nerde kadın-erkek eşitliği.başka hastanelerde istediğimize muayene olup iğnemizi pansumanı yaptırıyoz.devlet hastanesinde bayan personel yok..bunuda yaz kazım abi..

banner633
SIRADAKİ HABER