Umreden Dönen  Uşaklılar Eskişehir’de İzole edildi

Uşaklı  300 Umre ziyaretçisi için Uşak’ta Latife Hanım Kız yurdu hazırlanmıştı. Ancak son anda karar değiştirildi ve vatandaşlar Eskişehir'de izole altına alındı

Umreden gelen ve korona şüphesi taşıyabilme ihtimali olan Uşaklı vatandaşlar, Eskişehir'de bulunan Gündüzalp yurduna yerleştirilerek izole edildi.

  Dünyayı kasıp kavuran ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan corona virüsün Türkiye'de yayılmaması için önlemlerin alınmasına devam ediliyor. Korona virüsün yayılmaması için yurt dışından gelen kişiler detaylı sağlık taramasından geçiriliyor. Umreden gelen ve Uşak'a gelen 300 vatandaş sabah saatlerinde, Eskişehir Hasan Polatkan Havaalanına indi. Vatandaşlar, burada bekleyen belediye otobüsleriyle, daha önceden boşaltılan ve gerekli önlemlerin alındığı KYK'ya bağlı Gündüzalp Yurduna getirildi. Polis gözetiminde sırayla otobüslerden indirilen ve gerekli önlemler alınarak yurda yerleştiren vatandaşlar, 14 gün boyunca izole edilerek gerekli testler yapılması için burada bekletileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 14:38
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER