Ümit Özat’tan Puan Silme Yorumu

Ümit Özat’tan Puan Silme Yorumu

Ümit Özat’tan Puan Silme Yorumu
banner604
Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, “Puanımız silinirse, benim oyuncularım çıkar ve gerekeni yaparlar” dedi.
Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, hafta sonu 19 Mayıs Stadyumu’nda karşılaşacakları Şanlıurfaspor maçı öncesinde Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’nde bir basın açıklaması yaptı. Özat, basın açıklamasında hafta sonu oynanacak karşılaşma ve puan silme cezası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Şanlıurfaspor maçının zannedildiği gibi kolay geçmeyeceğinin altını çizen Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, “Şanlıurfaspor’un Göztepe’yi yenmesini isterdim açıkçası. Dördüncü maçlarını oynayacaklar ve galip gelmek için her şeylerini ortaya koyacaklar. Özellikle ön tarafları iyi oyunculardan kurulu bir takım. Puan durumuna bakıp kimse farklı değerlendirmesin. Adana Demirspor ve Karşıya takımından farklı bir takım olmadığını burada oynayacağımız maçta göreceğiz. Bizler seyircimizin önünde ilk galibiyetimizi almak istiyoruz. Koyduğumuz hedefler doğrultusunda, her maç 2 puan hedefi doğrultusunda bu maçtan alacağımız 3 puan bizi her maç alacağımız 2 puan hedefine denk getirecektir. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Seyirci avantajımızı da kullanıp maçtan 3 puanla ayrılmak istiyoruz" diye konuştu.
“TAKIMIN KEMİK BİR KADROSU VAR”
Takımın kemik bir kadrosu olduğunu belirten kırmızı-beyazlı ekibin teknik direktörü Özat, “Yavaş yavaş kadromuzun 7-8 oyuncusunu herkes sayabiliyor artık. Onun dışında 1 veya 2 oyuncuyla ilgili maçtan önce karar verme durumumuz olabilir. Onları da yardımcılarımızla konuştuktan sonra karar vereceğiz. Her takımın bir omurgası vardır. Bir takımın 7-8 kişilik bir omurgası var. Diğerleri girip çıkar. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Hem oynamayan oyuncuların oyun dakikalarını yükseltmek, hem de maç eksiklerini azaltmak adına oyuncuları bu şekilde hazırlamak istiyoruz. Bu doğrultuda bir rotasyon olabilir” şeklinde konuştu.
“PUANIMIZ SİLİNİRSE OYUNCULARIM ÇIKAR VE GEREKENİ YAPARLAR”
Mali kriterlere uyulmadığı gerekçesiyle Samsunspor’a verilen puan cezasını değerlendiren Özat, “Bu konu çok önemli bir konu. Geçen sene de böyle bir sıkıntı ile karşılaşmış kulübümüz. Bu sene de böyle bir puan silme cezası olmuş ama daha netleşmemiş. Tahkime başvuracağız. Oradan gelecek cevabı bekliyoruz. Burada o haklı bu haksızdan ziyade, benim için önemli olan, sezon başında kendimize koyduğumuz bir puan hedefi vardı. Onun içerisinde mutlaka kayıplarda olacaktı. Bunları da o kayıplardan biri sayacağız. Önemli değil, 12 puana kadar yolu var. Bizim hedefimiz ligi 60’ın üzerinde bir puanla tamamlamak. Ama umarım ki bu puanımız da silinmez. Puanımız silinirse de benim oyuncularım çıkar gerekeni yaparlar. O kaybı telafi ederler. Sezon başında benim hedeflerimde 18-22 maç arasında bir galibiyet sayısı vardı. 6 maç kaybetme şansımız vardı. 12 puan 4 maça denk geliyor. Ha 4 maç mağlup olmuşsunuz, ha puanlarınız silinmiş. 12 puana kadar yolu var. Benim için bir sorun yok. Oyuncularım için de sorun yok. Sahada çok daha iyi konsantre olup gereğini yapacağız” açıklamalarında bulundu.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER