TÜRKİYE'DE MİLYONLAR UŞAK'TA BİNLER DARBEYE HAYIR DEDİ

Tüm Türkiye ve Uşaklılar darbeye hayır dedi.

TÜRKİYE'DE MİLYONLAR UŞAK'TA BİNLER DARBEYE HAYIR DEDİ
banner601
15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY Terör örgütünü yanlısı hainlerin darbe kalkışmasının ardından meydanlarda devam eden demokrasi nöbeti Türkiye’nin 81 vilayetinde eş zamanlı olarak milyonların katılımıyla bir kez daha gerçekleştirildi. Demokrasi ve şehitler mitinginde binlerce vatansever Uşaklı bir araya geldi.
Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra Türkiye'nin farklı şehirlerinden yoğun katılımın olduğu İstanbul Yenikapı Meydanındaki "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" şölen havasında geçti.
Uşak’ta da aynı saatlerde başlayan ve binlerce kişinin katılımıyla başlayan Demokrasi ve Şehitler Mitingine vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla katıldı. 
15 Temmuz Şehitler Meydanındaki Demokrasi ve Şehitler Mitingine Vali Ahmet Okur eşi Hatice Nur Okur ile birlikte katılırken, Uşak milletvekilleri Alim Tunç, Mehmet Altay, Özkan Yalım, Garnizon Komutanı Albay Nedim Selbisu, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ve binlerce Uşaklı vatandaş katıldı. İstanbul’dan canlı yayınlanan ve yaklaşık 4 saat süren program dev ekranlardan izlendi.
Saygı duruşu ve milyonların okuduğu İstiklal Marşının ardından şehitlerin ruhuna hediye edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından konuşmalar gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınla milyonlara hitap ettiği konuşmanın ardından program sona erdi.
İlimiz protokolü de programın sonunda birlik ve beraberliğimizi bir kez daha pekiştirdiğimiz Demokrasi ve Şehitleri Mitinginin ardından Vali Ahmet Okur ile birlikte sahneye çıkarak halkı selamladı.

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER