Türk Kızılayı’ndan Vekaletle Kurban Çağrısı

Türk Kızılayı’ndan Vekaletle Kurban Çağrısı

Türk Kızılayı’ndan Vekaletle Kurban Çağrısı
banner604
Türk Kızılayı Derneği Bartın Şube Başkanı İsmail Çakır, vatandaşların bu yılda vekaletle kurbanlarını Kızılay’a kestirebileceklerini açıkladı.
Türk Kızılayı Derneği Bartın Şube Başkanı İsmail Çakır, 2007 yılından bu yana ‘Vekâletle Kurban Kesim’ kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı’nın, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Vekâletinizle Tüm Yıl Bayram” sloganıyla seslendiğini belirtti.
Başkan Çakır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,“2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılay’ı, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Vekâletinizle Tüm Yıl Bayram” sloganıyla sesleniyor" dedi.
TÜRK KIZILAY’I İLE YIL BOYU BAYRAM SEVİNCİ YAŞAYALIM
Çakır açıklamasına şöyle devam etti; “Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2015 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak. Türk Kızılayı’nın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekalet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Türk Kızılay’ı ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Bangladeş, Pakistan, Kırgızistan, Filistin, Suriye, Etiyopya, Somali, Senegal, Nijer, Moritanya, Çad ve Orta Afrika’daki ihtiyaç sahipleri için de Türk Kızılayı’na kurban vekâletlerini verebilecek."
168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ
Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 690 TL öderken, yurt dışı kurban vekalet bedeli için de 435 TL ödenecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılayı Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını,168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER