TÜPRAG`IN YAPTIRDIĞI MERKEZİ DERSLİĞİ İNCELEDİLER

TÜPRAG`IN YAPTIRDIĞI MERKEZİ DERSLİĞİ İNCELEDİLER

TÜPRAG`IN YAPTIRDIĞI MERKEZİ DERSLİĞİ İNCELEDİLER
banner282

Uşak Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Sait Çelik  ve TÜPRAG Genel Müdürü Mehmet Yılmaz Merkezi Derslik Bloğunda İncelemelerde Bulundu

Uşak Üniversitesi Rektörümü Prof. Dr. Sait Çelik ve TÜPRAG Metal Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Müdürü Mehmet Yılmaz, bir araya gelerek TÜPRAG tarafından yapımı üstlenilen Merkezi Derslik Bloğu inşaatını gezdi.

TÜPRAG Müdürü Mehmet Yılmaz, Uşak’ta eğitime olan desteklerinin aralıksız olarak devam ettiğini belirterek, Merkezi Derslik Bloğu’nu, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na verdikleri söze sadık kalarak, 5 Nisan 2014 tarihinde teslim edeceklerini söyledi. Merkezi Derslik Bloğu inşaatının tüm hızıyla ve sorunsuz devam ettiğini ve Uşak Üniversitesi’ne böyle bir hizmette bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Mehmet Yılmaz “ Üniversitemizin fiziki yapısına uygun, modern, kaliteli ve donanımlı bir bina yapıyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ise 8 bin metrekare alana sahip, 42 derslikli, içinde amfi ve konferans salonu bulunan merkezi derslik bloğunun yaklaşık 4 bin öğrenciye hizmet vereceğini ifade etti. Rektör Çelik, TÜPRAG’ın Uşak Üniversitesi fiziki yapılanmasına verdiği desteğin önemine dikkat çekerek, derslik bloğunun bilim, sanat ve spor insanlarının yetişmesine katkı sağlayacağı vurgusunu yaptı. Uşak Üniversitesi- TÜPRAG işbirliğinin eğitime destek açısından önemli olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, TÜPRAG’a ve Merkezi Derslik Bloğunun yapılmasına vesile olan Uşak Milletvekilleri Dr. İsmail Güneş ve Av. Mehmet Altay’a teşekkür etti ve bu tarz işbirliklerinin sürmesi temennisinde bulundu.

banner563
Merkezi Derslik Bloğunda incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, TÜPRAG Müdürü Mehmet Yılmaz, TÜPRAG Kışladağ Altın Madeni Kamu ve Halkla İlişkiler Müdürü Hakan Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sayın Dalkıran ile Prof. Dr. Hasan Tosun ve Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adil Karaman inşaatın son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER