Tüprag'tan 3 Kamyon Ev Eşyası

Tüprag’tan bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı

Tüprag'tan 3 Kamyon Ev Eşyası
banner282

 Tüprag’tan bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Uşak Belediyesinin başlattığı projeye destek vererek Uşak’ta yaşayan dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza eşya yardımında bulunan Tüprag Madencilik 3 kamyon ev eşyası yardımında bulundu. Tüprag Şirket yetkilisi Hakan Ünal, bu tür sosyal yardımlaşma projelerine desteklerinin devam edeceğini belirtirken bu çerçevede üzerimize düşen görev neyse bizler her zaman hazırız dedi…

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün başlattığı eşya yardımının duyarlı Uşak halkı tarafından ilgi gördüğünü iletirken, “Kısa sürede 200 bağışçının yaptığı eşya yardımları 250 ihtiyaç sahibine ulaştırıldı” dedi.

Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü eşya yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor. Başlatılan ikinci el eşya kampanyası kente gelen üniversite öğrencilerinin yanı sıra dar gelirli vatandaşlara da ulaştırılıyor. 9 ay gibi kısa bir süre önce başlayan kampanyada bugüne dek 200 bağışçı yardımda bulunurken, eşyalar 250 aileye teslim edildi. Son olarak yaklaşık 3 kamyon eşya yardımında bulunan TÜPRAG firmasının bağışları ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Eşya teslimi sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ve TÜPRAG Yetkilisi Hakan Ünal ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli de hazır bulundu.


Yoğun ilgi gördük

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, başlatılan kampanyaya hayırsever Uşak halkının ilgisinin yoğun olduğunu belirtti. Cahan şunları kaydetti: “İlimizde yaşayan dar gelirli vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, kimsesizlerin kimsesi olabilmek ve onların hayata daha umutlu bakabilmelerini sağlamak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzü kurmuştuk. Ekiplerimiz müdürlüğümüz bünyesinde kurumsal bir yöntemle çalışarak  ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Yaptığımız çalışmalardan birisi de ikinci el eşya kampanyasıdır. Bugüne kadar yaptığımız çalışmada başarı sağladık”

Desteklere sevindik

“Hemşehrilerimiz kampanyayla birlikte yardımda bulunmak için adeta yarış içine girdi” diyen Cahan,” Eşya kampanyamızın öncelikli amacı kentimize başka şehirlerden gelen ve evladımız olarak kabul ettiğimiz öğrencilerimizin sıkıntılarını bir nebze azaltmaktı. Bu konuda öğrencilerimize desteklerimizi sağladık. Bunun yanında hayırsever vatandaşlarımızın yoğun ilgisi öğrencilerimizin dışında ihtiyaç sahiplerine de ulaşmamıza vesile oldu. Bugüne kadar 200 civarında hayırsever vatandaşımızın bağışları 250 civarında ihtiyaç sahibinin evlerine eşya götürdük” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.   

 Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 17:22

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER