TÜPRAG MADENCİLİK BİR KEZ DAHA ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

TÜPRAG MADENCİLİK BİR KEZ DAHA ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

TÜPRAG MADENCİLİK BİR KEZ DAHA ADINDAN SÖZ ETTİRDİ
banner282

 Üst düzey yöneticisinden çalışanına herkes  “Avrupa’nın en büyük altın madenini işletiyoruz, dünyanın en büyük özeni ile...” diyerek sesleniyor Tüprag Madencilik’i tanımayanlara. Bu sesleniş kimilerine çok iddialı geliyor fakat firmanın kuruluşundan bu yana yaptıkları bu sözü fazlasıyla desteklemiş durumda.

   Tüprag Madencilik, şu anda faaliyetteki 2 madeninden birisi olan Uşak-Kışladağ Altın Madeni’nde, %80’i yöre insanından olmak üzere yaklaşık 1500 çalışanıyla altın üretimine 2006 yılından bu yana uyum içerisinde devam ediyor.

Eğitimden sağlığa, tarımdan hayvanclığa, yöre ve bölge halkının refah seviyesini yukarı çıkartmak adına şu ana dek bir çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Tüprag Madencilik, bir kez daha bu alandaki başarısıyla adından söz ettirdi. Eğitim alanında daha önce Uşak Üniversitesi yerleşkesine, içinde anfi ve konferans salonunun bulunacağı derslik yapımının ardınan yine  Uşak’da  480 öğrenci kapasiteli 16 derslikli temel eğitim okul binası için yatırım yapan firma bu defa bir köyde sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdi ve Kışladağ Altın Madeni’ne 7 Km uzaklıkta bulunan Ulubey ilçesine bağlı İnay Köyü’ndeki ilk ve ortaokuldan oluşan okula Bilim ve Teknoloji sınıfı kurdu.

           Tüprag, bölgedeki 7 köyden taşımalı sistemle gelen, 76’sı ilkokul, 115’i Ortaokul seviyesinde öğrencileri olan okulun, ortaokul kısmındaki köy yollarında öğrencileri için kendi yaşıtlarıyla eşit koşullarda teknolojik destek alabilme imkanı sağladı.

Okuldaki 50 m2 alanı olan bir sınıfa masalarıyla birlikte 26 bilgisayar, projeksiyon cihazı, her bilgisayar için internet bağlantısı ve yazıcı kurulumu yapıldı.Kırsal bölgelerde yaşayan ev ve sosyal ortamlarında kısıtlı imkanlarla öğrenim hayatınlarını sürdürmeye çalışan toplumun küçük bireyleri, kendi geleceklerinin yanısıra toplumsal ve ekonomik kalkınmaya ve değişime katkı saylayabilmeleri aynı zamanda kültürel alanda gelişim gösterebilmeleri adına son teknolojiyle ve internetle tanışma fırsatı yakaladı.

             12 Aralık’da yapılan İnay Ortaokulu Bilim ve Teknoloji Sınıfı’nın açılışına, Ulubey Kaymakamı Sayın Mehmet Aksu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Bülent Şahin, Ulubey İlçe Milli Eiğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim Söğüt, İnay Ortaokul Müdürü Murat Kocakaya,Ulubey Müftüsü, İnay Muhtarı, okul aile birliği başkanı, öğretmen ve öğrencileri eşliğinde açılış yapıldı.  

              Okul Müdürü Murat Kocakaya açılış konuşmasını yaparak bu projenin gerçekleşmesi için kendilerine destek veren Ulubey Kaymakamı Sayın Mehmet Aksu, il ve ilçe Milli Eğitim müdürlerine, projeyi gerçekleştiren Tüprag Metal Madencilik adına açılışı yapan Halkla İlişkiler Müdürü Hakan Ünal’a plaket sunarak teşekkürlerini dile getirdi.

             

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER