TÜMSİAD’tan KOSGEB’e Ziyaret

TÜMSİAD’tan KOSGEB’e Ziyaret

TÜMSİAD’tan KOSGEB’e Ziyaret
banner282
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici ve Yönetim Kurulu üyeleri, KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü’ne atanan Dr. Sadık Gözek’e ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
Kahramanmaraş’ı girişimcilikte Türkiye 4.’cüsü yaptığını dile getiren KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Dr. Sadık Gözek, TÜMSİAD’la birlikte Kahramanmaraş’ta birçok çalışma yaptıklarını belirterek, burada da aynı çalışmaları yapmaktan mutluluk duyacağını ifade etti. KOSGEB’in Gaziantep’teki geçmişinin uzun olduğunu söyleyen Gözek, ‘’KOSGEB ilk olarak Gaziantep’te 1990’da KÜSGET olarak kurulmuş ve daha sonra adı değişerek tüm Türkiye’ye yayılmış bir kuruluş. Gaziantep’in özel bir yeri var. Son zamanlarda KOSGEB’de bazı sorunlar olmuş ama biz o sorunları sizlerin de desteğiyle aşmak istiyoruz’’ dedi.
Gözek, KOSGEB’in yaptığı etkinlikler hakkında bilgi vererek, ‘‘Daha önce devlet destekleri üzerine bilgilendirme etkinlikleri ve girişimcilikle ilgili birçok proje yaptık. Bu projelere rağbet fazlaydı. Özellikle devlet destekleri üzerine bilgilendirme etkinliğini TÜMSİAD’la birkaç defa yaptık. TÜBİTAK gibi kurumlarında katkılarıyla uzun bir süre etkinliklerimiz devam etti. Devletin verdiği tüm desteklerden nasıl faydanılacağını anlattık. Merkezde olmayan yerel kuruluşların bilgisi yoktu. Girişimde bulunulmasa bile bilgileri olmasını istedik. Ve bununda gerçekten faydalarını görüyoruz. Böylece TÜBİTAK’a başvuruların arttığını gördük’’ şeklinde konuştu.
TÜMSİAD Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici ise, dernek ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Çekici, ‘’TÜMSİAD 2005 yılında kuruldu. İlklerden biri Gaziantep. İlk önce İzmir’de daha sonra da Gaziantep’te kuruluyor. Genel Merkezimiz İstanbul’da. İstanbul’u iki bölge olarak ayırdılar Anadolu ve Avrupa diye. 7 tane yurt yurtiçi 19 da yurtdışı şubemiz var. Bizler Gaziantep ailesi olarak çalışmalarımızı şehre ve ülkeye katkı sağlaması adına yapıyoruz" dedi.
TÜMEXPO Fuarı’nın 22-25 Ekim tarihleri arasında farklı bir konseptle İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacağını söyleyen Çekici, Helal Gıda üzerine olan HALALFOOD Fuarı ve bütün teknolojiyi içeren TSK savunma sanayisinde yeni üretilen ekipmanları içeren ALLİNTEK Fuarı’nın da İstanbul’da yapılacağını belirterek, 500’ün üzerinde alım heyetlerinin fuarlara katılacağını ifade etti.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER