Tren Garında Şüpheli Kutu Paniği

Tren Garında Şüpheli Kutu Paniği

Tren Garında Şüpheli Kutu Paniği
banner628
banner629
Adana’da tren garında bank altında unutulan kutu bomba paniğine neden oldu. Perondaki yolcu trenleri çekildi, gelen trenler perondan uzak yerde durdurularak yolcular tahliye edildi.
Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesinde bulunan tren garında meydana geldi. Sabah saatlerinde özel güvenlik görevlileri 2. peronda bankın altında bir kutu olduğunu gördü. Görevliler, güvenlik kamerası kayıtlarını kontrol ettiklerinde kutuyu bir kişinin bankın altına koyduktan sonra gardan ayrıldığını tespit etti. Dedektör ile kutu kontrol edilince sinyal alındı.
Özel güvenlik görevlileri olayı hemen polise bildirdi. Polis olay yerine gelerek gara giriş çıkışları kapatıp peronda bulunan yolcu trenlerinin de saatleri gelmeden kalkması talimatını verdi. Daha sonra da bomba imha uzmanı özel kıyafetini giyerek kutuya fünye yerleştirdi.
Bu arada, Adana’ya bir yolcu treni daha geldi. Bu trende perona yaklaştırılmayarak bekletmeye alındı. Bir süre sonra ise yolcular kontrollü bir şekilde trenden tahliye edilerek gardan uzaklaştırılmaları sağlandı. Bomba imha uzmanı ise kontrollü bir şekilde fünye ile kutuyu patlattı. Patlama sonrası bankın bir kısmı parçalanırken kutudan yapıştırıcı çıktı. Polis güvenlik şeridini kaldırıp yolcuları gara almaya başladı.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER