Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı 1.dönem Sonuçlarını Açıkladı

Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı 1.dönem Sonuçlarını Açıkladı

Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı 1.dönem Sonuçlarını Açıkladı
banner628
banner629
Trakya Kalkınma Ajansı, 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Temmuz-Ağustos döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananları belirledi.
Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme sonucunda 32 başvurunun 25’i başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı. Söz konusu 25 teknik destek talebinin büyük bölümünü kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, ticaret ve sanayi odası gibi kurumlardan gelen mesleki gelişim eğitimleri ve kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları oluşturdu. Başarılı bulunan projelerden 10’unun Edirne’den, 8’inin Kırklareli’nden, 7’sinin ise Tekirdağ’dan geldiği belirtildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, teknik destek programı kapsamında başarılı bulunan projelerin kurumların kurumsal kapasitesinin artmasına ve çalışanların alanlarında uzmanlaşmalarına katkı sunacağını belirtti. İlk dönem başvurularının daha şanslı olduğunu belirten Şahin, başarılı bulunan tüm projelerinin yedeğe düşmeden mevcut bütçeden faydalanacağını söyledi.
Kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, hizmet kalitesinin geliştirilmesi, yenilik ve iyi örnek uygulamalarının transferine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ikinci dönem başvuruları Ekim ayının son günü saat 18:00’a dek kabul edilecek.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER