Tatvanlı 3 Sporcu Türkiye Şampiyonu Oldu

Tatvanlı 3 Sporcu Türkiye Şampiyonu Oldu

Tatvanlı 3 Sporcu Türkiye Şampiyonu Oldu
banner628
Bitlis’in Tatvan ilçesindeki muaythai sporcuları Bera Hamza Uğur, Bünyamin Enes Subaşı ve Cem Közenk, Antalya’da gerçekleştirilen Muaythai Minik Yıldız Türkiye Şampiyonası’nda büyük başarı elde ederek Türkiye şampiyonu oldular.
Büyük bir başarı elde ederek ilçeye dönen sporcuları Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Medeni Öztaş, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Şahin Dayan ve Takım Antrenörü Ömer Uğur ile birlikte makamında kabul eden Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, sporcuları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Elde edilen başarıdan ötürü sporcuları tek tek tebrik ederek katkıları olanlara teşekkür eden Kaymakam Erkan, elde edilen başarının ilçe olarak kendilerini gururlandırdığını söyledi. İlçenin artık özellikle alanında elde edilen büyük başarılarla adından söz ettirdiğini belirten Kaymakam Erkan, sporculara nasihatlerde bulunarak bol bol kitap okuyarak not almaları tavsiyesinde bulundu.
Sporcular açısından değerler eğitiminin önemine de vurgu yapan Kaymakam Murat Erkan, “Bizim için her işin başında değerler eğitimi gelir. Bu anlamda değerler eğitimini almayan bir sporcu tam anlamda başarılı olmuş sayılmaz. Başarı tesadüfen de olsa belki elde edilir, ancak asla kalıcı olmaz. Bu yüzden bizim için önemli olan başarı, gerek bireylerin ve gerekse sporcuların tavırları, hareketleri ve gündelik yaşantısıyla örnek teşkil etmedir. Bu açıdan biz sporcularımıza her zaman güveniyoruz. Ben bu vesile ile başarının mimarı sporcularımızı elde ettikleri başarı ve bize yaşattıkları gururdan ötürü tebrik ediyor, başarıda katkısı bulunan herkese de teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca sporcularımıza spor hayatlarında daha nice başarılar diliyorum” diye konuştu.
Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Medeni Öztaş ise, elde edilen başarının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, sporcuların başarısı için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.
Takım Antrenörü Ömer Uğur da, elde edilen başarının önemine vurgu yaparak, Türkiye şampiyonu olan 3 sporcunun milli takıma girmeye hak kazandığını ve ilçeden bu 3 sporcunun da içinde bulunduğu toplam 6 sporcunun kasım ayının ilk haftasında Antalya’da yapılacak olan Avrupa kupasına katılacağını belirtti.
Kaymakam Erkan, muaythai sporcuları Bera Hamza Uğur, Bünyamin Enes Subaşı ve Cem Közenk’i çeşitli hediyelerle ödüllendirerek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER