Sultan: “Türkiye’nin Güçlü Olması Filistin’e Güç Veriyor”

Sultan: “Türkiye’nin Güçlü Olması Filistin’e Güç Veriyor”

Sultan: “Türkiye’nin Güçlü Olması Filistin’e Güç Veriyor”
banner628
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret eden Filistin Tarım Bakanı Prof. Sufian Sultan, “Türkiye’nin dünya ekonomisinde güçlü olması Filistin’e de güç veriyor” dedi.
BTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş, BURTARIM 2015 Fuarı için Bursa’ya gelen Filistin Tarım Bakanı Prof. Sufian Sultan ve beraberindekileri ağırladı. Bursa’nın Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden birisi olduğunu belirten İsmail Kuş, Filistin ile Bursa arasındaki ekonomik işbirliğinin zayıf olduğuna işaret etti.
Çok sayıda yabancı sermayeli şirketin faaliyet gösterdiği Bursa’da Filistin sermayeli firma sayısının sadece bir adet olduğunun altını çizen İsmail Kuş, “Filistin bizim için önemli bir ülke. Tarihe dayanan kültürel bağlarımız var. Bu bağlarımızı ticari ilişkilere de mutlaka yansıtmalıyız. Tarım Fuarı kapsamında BTSO’nun davetlisi olarak Filistin’den yaklaşık 30 firmayı Bursa’da ağırlayacağız. Filistinli firmalar ile Bursa iş dünyası temsilcileri ortak masada toplanarak, iş birliği imkanlarını konuşma fırsatı yakalayacak. Bursa olarak Filistin ile olan ekonomik ilişkilerimizin daha üst noktalara yükselmesi için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
“TÜRKİYE HER ZAMAN BİZİM YANIMIZDA YER ALDI”
Bakan Sultan, Ortadoğu ülkeleri arasında sözü geçen bir ülke olan Türkiye’nin her zaman Filistin’in yanında olduğunu belirtti. Filistin halkının bu hayranlığı taşıdığını anlatan Sultan, “Türkiye’nin dünya ekonomisinde güçlü olması, Filistin’in de güçlü olmasını sağlıyor. Türkiye, bizim kardeş ülkemiz. İki ülke arasındaki bu dostluk bağının sonsuza kadar sürmesini istiyoruz. Bu kültürel bağlarımızı ticari ilişkilerde de göstermek istiyoruz. Filistinliler olarak Bursa iş dünyasını ülkemize davet ediyoruz. İki ülke iş adamlarını Filistin’de buluşturabiliriz” diye konuştu.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER