Sosyal Gelişim Merkezinde Yeni Dönem Kayıtlar Başladı

Sosyal Gelişim Merkezinde Yeni Dönem Kayıtlar Başladı

Sosyal Gelişim Merkezinde Yeni Dönem Kayıtlar Başladı
banner625
banner601
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde yeni dönem kayıtları başladı. Branş çeşitliliği ve alanında uzman eğitmenler ile yeni bir eğitim yılına daha merhaba diyeceklerini belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, tüm öğrencileri SGM yeni dönem kayıtlarına davet etti.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Gelişim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Kulüpleri ve Engelsiz Hobi Kursları’nda yeni dönem kayıtları başladı. İlk olarak Çocuk Kulüpleri Kursları’nda başlayan kayıtlar hakkında bilgi veren Yüce, “7 - 14 yaş grubuna yönelik açılan Çocuk Kulübü Kursları’nda dil, müzik, beceri ve değerler eğitimleri öğrencilerimiz ile buluşacak. Kurslarımıza katılmak isteyen tüm öğrencilerimizi velileriyle kayıt yaptırmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Yaz döneminde yaklaşık 3 bin 600 öğrenciye eğitim sunduklarını belirten Davut Yüce, “Yeni dönemde öğrenci sayımızı arttırmak niyetindeyiz. Yeni eğitim dönemini 5 Ekim Pazartesi günü açıyoruz. Büyükşehir Belediyesi internet sayfası (www.sakarya.bel.tr) üzerinden yapılan ön kayıtların ardından ailelerin istenilen belgelerle Sosyal Gelişim Merkezi’nde kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Her zaman olduğu gibi yoğun bir kayıt dönemi daha geçireceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Yüce açıklamalarını sözlerinin devamında; “Sosyal Gelişim Merkezi Çocuk Kulüpleri bünyesinde 16 branşta eğitimlerimiz olacak. Bunları resim, tasarım, seramik, drama - diksiyon, ritim, gitar, bağlama, keman, ney, satranç, akıl oyunları, Arapça, İngilizce, bilgisayar, mutfak ve değerler eğitimleri şeklinde oluşturduk. İnşallah yeni dönemde de güzel işlere imza atacağız. Çocuk Kulüpleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 274 51 85 (dahili: 3787) nolu telefonu arayabilir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER