Sorgun’lu Gençler Portekiz’e Gitti

Sorgun’lu Gençler Portekiz’e Gitti

Sorgun’lu Gençler Portekiz’e Gitti
banner604
banner601
Knowing Cultures by Photography" projesi kapsamında düzenlenen programa Portekiz, Türkiye Romanya, Macaristan, Bulgaristan ve Polonya ile birlikte 70 genç katıldı.
SORGED gençleri ücretsiz yurtdışına göndermeye devam ediyor. 31 Ağustos-07 Eylül tarihleri arasında Erasmus+ KA1 Gençlik Değişimleri programı kapsamında “CULTUREGRAPH - knowing cultures by photography" isimli proje çerçevesinde gençler Portekiz’de projeye katıldı.
Dernek Başkanı Halil Uğuz, proje kapsamında 6 ülkeden toplam 70 gencin Portekiz Vial Real’deki programa katıldığını söyledi. Uğuz, "7 gün boyunca fotoğraf çekimiyle gençlerin kültürlerarası diyaloğu ve kültürel hassaslığı teşvik etmek, aktif katılım ve Avrupa sorunlarına ilgiyi teşvik etmek, saygı eşitlik gibi sosyal değerlere saygı göstermek, bilgi yetenek ve davranışlar konusunda gençler arası uyum, akran öğrenmeyi teşvik etmek, sorumluluk ve organizasyon yeteneğini geliştirmek, gençlik alanında yaratıcılığı geliştirmek, organizasyonun kültürlerarası boyutunu güçlendirmek, sözlü ingilizce becerilerini geliştirmeleri amaçlanıyor” diye konuştu.
"GENÇLİĞİN YURT DIŞINA AÇILAN KAPISI"
SORGED, bu güne kadar hazırladığı projelerle Yozgatlı gençlerin yurt dışına açılan kapısı oldu. SORGED Başkanı Halil Uğuz, 2012 yılında Sorgun Gençlik Grubu adı altında 4 gencin bir araya gelerek kurduğu gençlik grubun 3 yıl boyunca birçok önemli faaliyete imza attığını söyledi. Uğuz “SORGED Sorgun Gençlik Derneği gönüllü gençlerle ve gençlik çalışanlarıyla bir araya gelmiş ve kendilerine ana çalışma alanı olarak gençlik ile gençleri ilgilendiren konularda çalışmalar yapmayı seçmiş bir gençlik derneğidir. Derneğimiz farklı eğitimsel, kültürel ve sosyal düzeylere sahip, farklı ilgileri ve yetenekleri olan gençlerden oluşmaktadır. Dernekte aktif rol alan özellikle gençlerden, öğretmenlerden ve diğer gönüllü genç üniversite öğrencilerden oluşan üyelerimiz, sosyal sorumluluk düşüncesiyle ve dinamik heyecanlarıyla yaşayan gençlerin hayatla barışık yaşayıp topluma entegre olmalarına katkı sağlayabilecek yeterliktedir. Gençlerimizin mutlu, huzurlu, sevgi dolu, insanları hoşgörü ile kucaklayan bir yaşam sürdürmelerine katkı sağlama çabası içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER