Serdivan Çocuk Akademisi’ne Yoğun İlgi

Serdivan Çocuk Akademisi’ne Yoğun İlgi

Serdivan Çocuk Akademisi’ne Yoğun İlgi
banner628
banner601
Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi bünyesinde yeni dönem kayıtlarına devam eden Serdivan Çocuk Akademisi velilerden yoğun ilgi görüyor.
2015-2016 eğitim dönemi kayıtları için Akademiye gelen veliler öncesinde kulüp çalışmaları ve eğitimler hakkında yetkililer tarafından bilgilendiriliyor. Yapılan çalışmalar ve kulüp faaliyetleri hakkında bilgilendirilen veliler daha sonra çocuklarının ilgisi ve yeteneği doğrultusunda 10 farklı kulüpten 3’ünü tercih edebiliyor. 14 Eylül Pazartesi günü başlayan kayıtlara olan ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren Çocuk Akademisi yetkilileri, “Çocuklarımızın sosyal ve sanatsal duygularının gelişimine katkı sağlayacak, onların sosyalleşmelerine ve erdemli kişiler olmalarına yardımcı olacak; oyun salonu, kütüphanesi, sinema salonu ve daha birçok farklı içerikle hazırladığımız Serdivan Çocuk Akademisi’ne tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.
19 Eylül Cumartesi günü saat 17.30’a kadar ilkokul 2’den 8’nci sınıfa kadar öğrenim gören tüm öğrencilerin velileri ile birlikte Çocuk Akademisi’ne başvuru yapabilecekleri belirtildi. Serdivan Çocuk Akademisi’ndeki kulüpler ise şu şekilde; İngilizce, Sayısal Düşünce, Zekâ Oyunları, Bilim-Fikir ve Sanat, Görsel Sanatlar, Musiki, Resim, Adab-ı Muaşeret, Geleneksel Sanatlar, Temel Dini Bilgiler.
Kulüp merkezli eğitim modeli çerçevesinde devam zorunluluğunun olacağı Çocuk Akademisi’nde eğitimler 12 hafta sürecek. 25 kişilik sınıflarda gerçekleşecek eğitimlerde ayrıca öğretmenler nezaretinde çocukların okul derslerine de yardımcı olunacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER