Şehirder, Yeni Hizmet Binasının Açılışını Yaptı

Şehirder, Yeni Hizmet Binasının Açılışını Yaptı

Şehirder, Yeni Hizmet Binasının Açılışını Yaptı
banner628
banner629
Erzurum Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER) düzenlenen törenle yeni hizmet binasının ve 4-6 Yaş Çocuk Akademisi’nin açılışını yaptı.
Gez Camisi’nin yanında yaklaşık 850 metrekare olan yeni hizmet binasının açılış konuşmasını yapan ŞEHİRDER Başkanı Murat Ertaş, daha önce gerçekleştirdikleri Şehir Akademisi, Uluslar arası Öğrenci Akademisi’nden sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile beraber düzenleyecekleri Yazarlık Akademisi’ni yeni hizmet binasında gerçekleştireceklerini ifade etti. ŞEHİRDER hizmet binasının büyük bir kısmının ise 4-6 Yaş Çocuk Akademisi olarak kullanılacağını söyleyen Ertaş, hizmet binasına ve çevre düzenlemesine verdiği desteklerden dolayı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e şükranlarını sundu.
Programın sunuculuğunu Uluslar arası Öğrenciler Akademisi’nden Suriyeli Raghat Ala’nın yaptığı programda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, ETÜ Rektörü Prof.Dr. Muammer Yaylalı ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu birer konuşma yaptılar.
Törene ayrıca Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, TRT İl Müdürü Ayça Alemdar, Erzurum Kent Konseyi Başkanı Aydın Bozkurt, TÜMSİAD Başkanı Cafer Burucu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Göç İdaresi İl Müdürü Haşim Özcan, Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanı Mehmet Emin Öz, STK temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER