Samsun’da Yaşlılara Ve Mültecilere Yardım İçin Dernek Kuruldu

Samsun’da Yaşlılara Ve Mültecilere Yardım İçin Dernek Kuruldu

Samsun’da Yaşlılara Ve Mültecilere Yardım İçin Dernek Kuruldu
banner628
banner629
Samsun’da yaşlılara ve mültecilere yardım için yeni bir dernek kuruldu.
Samsun merkezli kısa adı MAYAD olan Mavi Yaşam, Yaşlılar, Engelliler, Çocuklar ve Mültecilerin Barınma, Dinlenme, Moral, Rehabilitasyon ve Dayanışma Derneği kuruldu. Derneği Kurucu Başkanı Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ, basın toplantısı düzenleyerek derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Derneklerinin merkezinin Bafra’nın Kolay Mahallesi’nde olduğunu belirten Başkan Dr. M. Emin Dinççağ, "Derneğimiz Samsun Valiliği’nin oluru ile kuruldu. Ülkemizdeki tüm dezavantajlı kesimlerin sorunlarına sahip çıkacak, moral ve kültürel anlamda katkı sağlayacak, kamuoyunun desteği ölçüsünde de barınma, sağlık, rehabilitasyon ve diğer ihtiyaçlarını çözmeye çaba göstereceğiz. Derneğimiz bu anlamda ülkemizde bir boşluğu dolduracak ve model olacaktır. Klasik bir dernek mantığı ve çalışma formatında olmayacaktır. Tabela derneği olmayacağız. Derneğimiz günümüzün teknolojisini ve iletişim yöntemlerini kullanacaktır. Profe bazlı çalışmalar yapacağız. Katkı sağlamak isteyen herkese derneğimiz açık olacak. Geçmişin deneyimlerini ve çalışmalarından örnek alarak, farklı, gönüllü ve hayırsever vatandaşların maddi ve manevi desteği ile şeffaf, güvenilir ve kamuoyunda güven kazanacak bir örnek çalışmayı ortaya koyacaktır. Gençlerin, kadınların, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu olanda bir şeyler yapmak isteyen herkesin katkısına muhtaç ve hazırdır" dedi.
Dr. Dinççağ, "Daha önce yaşananlardan farklı olarak, dernek bünyesindeki çalışmalar, geleneksel usullerle değil, hazırlanmış projelerde yer alarak olacak ve bu konuda dernek amaçlarına uygun projeler ve uygulamalar yönetim kurulunca değerlendirilip hızla hayata geçirilecektir. En az 6 ayda bir derneğin çalışmaları kamuoyuna şeffaf bir biçimde anlatılacaktır. Dernek bütçesi bağımsız kuruluşlarca denetime açık olacak ve sık sık bu konuda kamuoyunu aydınlatılacaktır. Amacımız derneğimiz ülke geneline yaymaktır. AB’den, yerel yönetimlerden, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan destek alacağız. Projelerimizden biri de Bafra ilçesinin Kolay Mahallesi’ne göl kenarına Yaşlılar Köyü ve botanik bahçe oluşturacağız. Bu konuda herkesin desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu,
Dr. Emin Dinççağ başkanlığında Mavi Yaşam Derneği’nin yönetim kuruyu üyeleri şu isimlerden oluşuyor: Hüseyin İşler, Zeynep Yurduseven, Elem Ay, Nihat Alparslan, Hüseyin İşler ve Ömer Ateş.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER