REKTÖRLÜKTEN “FETÖ İHRAÇ SKANDALI” BAŞLIKLI HABERİMİZE DOĞRULAMA GİBİ YALANLAMA!

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ   ÜNİVERSİTE ADINA YALANLAMA GÖNDERİRKEN “FETÖ İHRAÇ SKANDALI  HABERİNİN ASIL SEBEBİNİN YÖK OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

REKTÖRLÜKTEN “FETÖ İHRAÇ SKANDALI” BAŞLIKLI HABERİMİZE DOĞRULAMA GİBİ YALANLAMA!
banner282

Geçen hafta Uşak üniversitesi adına yalanlama, gönderen  avukat Fatih GÜNGÖR,   noter kanalıyla gönderdiği ihtarnameyle haberi yayından çıkarmamızı talep etti. Haberimizde kişilik haklarının ihlal edildiğini iddia eden üniversite yönetimi,    FETÖ soruşturmalarının üniversitece eksiksiz yerine getirildiği,  bazı dosyaların mevzuat gereği  sona erdirilmekte olduğu,  bir kısmının ise 375 sayılı KHK’nin geçici 35 maddesinin (B) bendinin 7. Alt bendi gereğince Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına gönderilmekte olduğunu bildirdi.

Haberimizin tamamen yalan olduğunu iddia eden üniversite fetö suçlaması altında bulunan kişilere kadro açılıp açılmadığı gibi soruları cevapsız bıraktı. FETÖ soruşturmalarını ve alınan kararları üstü örtülü  doğrulayan üniversite yönetimi,   gerçekte görevini yerine getirmeyenin YÖK olduğunu satır aralarında ifade etti.

  Bu durumda üniversiteye düşen bu haberi YÖK’e göndermeli  zan altında kaldıklarını söyleyerek , FETÖ mücadelesinde YÖK’ün görevini yapmasını talep etmelidir.  www.usak.tv olarak Rektörlüğün, ekseriyeti itibariyle doğru olan haberimize noter kanalıyla yalanlama gönderme mesaisini, azmini  ve gayretini, FETÖ ile mücadele de görmek isteriz

Bu ihtarnameyi okuyan herkes haberimizdeki doğruları hemen tespit edebilir. haber içeriğindeki   bir çok doğruyu görmezden gelen ve haberi külliyen yalanlayan  üniversite yönetimi,  sadece ihraç kararlarını kendilerinin uygulamamazlık etmediği konusunda  haklı olabilir.  Biz  habercilik görevimizi yaptık. Kamu görevimizi yaptık. FETÖ ile mücadelede görevini yapmayan veya ihmal eden görevlileri takip ve uyarma görevi başta rektör olmak üzere tüm üst düzey kamu yöneticilerine düşer kanısındayız. Bu konuda YÖK’ü uyarmak öncelikle üniversiteye ve  rektöre düşer.

 Üniversitenin gönderdiği ihtarnameyi yayınlıyor, özü itibariyle doğru olan haberimizi yayından kaldırmıyoruz. Üniversite yönetimi yasal yollara başvurarak iddialarımız mahkeme nezdinde inceleterek haberimizin yasalara aykırı olduğunu ispat etmeli  yayından kaldırma kararı almalıdır. Yasalar, karşısında boynumuz kıldan incedir.

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER