Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’dan ADÜ Rektörü Bircan’a Ziyaret

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’dan ADÜ Rektörü Bircan’a Ziyaret

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’dan ADÜ Rektörü Bircan’a Ziyaret
banner628
Tanınmış yazar ve psikolog Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret etti.
ADÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Türkiye Milli Pediatri Derneği Aydın Şubesi’nin birlikte düzenlediği Prof. Dr. Ayşe Yenigün onuruna, 9. Aydın Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Günü çerçevesinde yapılacak ‘Çocuklar için sağlıklı gelişim ortamı oluşturmak’ konulu konferansı vermek üzere bulunan Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Rektörümüz Pof. Dr. Cavit Bircan’a çalışmaları hakkında bilgi verdi.
ADÜ Rektör Danışmanı Yard. Doç. Dr. Mücahit Avcil ve Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar Uysal’ın da hazır bulunduğu ziyarette ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Prof. Dr Doğan Cüceloğlu’na Adnan Menderes Üniversitesi hakkında bilgi verdi.
DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?
Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanıdır. Çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını inceler. 1980-1996 yılları arasında ABD’deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi’nde görev yapmıştır. 1996’dan bu yana Türkiye’de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir. Psikoloji üzerine birçok kitap yazmıştır ve bunların hepsi eğitici kitaplardır. Özgeçmişi iki cilt halinde İş Bankası Yayınları’ndan "İnsanı Ararken - Doğan Cüceloğlu Kitabı" başlığıyla yayınlanmıştır.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER