Pamukkale’de Sonbahar Futbol Şöleni Başlıyor

Pamukkale’de Sonbahar Futbol Şöleni Başlıyor

Pamukkale’de Sonbahar Futbol Şöleni Başlıyor
banner601
Pamukkale Belediyesi, gençlerin spor yapmalarına olanak sağlamak amacıyla dev bir halı saha turnuvasına daha imza atıyor.
Pamukkale’de 2. Futbol Şöleni-Sonbahar 2015 halı saha turnuvasıyla ilgili Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Başkan Yardımcıları Selim Arkan ve Türkay Gözlükaya’nın da katıldığı toplantıda 68 mahalleye seslenen Başkan Hüseyin Gürlesin, “Haziran ayında ilk startını verdiğimiz 52 mahalle takımımızın katıldığı Pamukkale’de Futbol Şöleni isimli Halı Saha Futbol Turnuvası’nın ardından şimdi gençlerimiz yine spor yapsın diye ‘Pamukkale’de 2. Futbol Şöleni-Sonbahar 2015’ isimli turnuvayı başlatıyoruz. Önümüzde Kurban Bayramı dolayısıyla başvurularımız 28 Eylül’den itibaren başlayacak ve 15 Ekim’e kadar devam edecek. İnşallah neticesinde de 15 Ekim günü kuralar çekilecek. Belediye olarak birçok alanda hizmet vermeye çalışıyoruz. Ek olarak hem sporun sevdirilmesi hem gençliğin kazandırılması hem de halı saha turnuvasıyla mahalleler arasında kaynaşmayı hızlandırmak anlamında ilk turnuvamız büyük başarı yakalamıştı. Şimdi katılımı da artırarak 2.’sini gerçekleştiriyoruz” dedi.
Başkan Gürlesin, bundan önceki turnuvada eleme sistemi uyguladıklarını ancak yeni turnuvada lig usulü sistem uygulayacaklarını belirterek, “Yeni turnuvamız da lig usulüyle halı saha turnuvamızı düzenleyeceğiz. Bir maç yenilmeyle herşey bitmesin istiyoruz. Belki takımımız gününde olunmadığı için olumsuz sonuç alınmış olabilir bu nedenle lig usulüyle uzun süreli mücadele olanağı sunuyoruz. Katılacak takıma bağlı olarak 2-3 ay sürecek bir maraton olacak. Heyecanlı ve renkli bir şölen olacak. Başarılı olan ilk 4 takıma hediye vermeyi düşünüyoruz. Katılan tüm takım ve oyunculara da madalya vermeyi planlıyoruz. Spor adına güzel bir ortam sunmak istiyoruz. Finalde ise hak eden kazansın diyoruz. Şuanda halı sahaların artırılmasıyla birlikteliğin ve kaynaşmanın artacağı düşüncesindeyiz. Ben güzel bir futbol şöleni olmasını ümit ediyorum. Bu şölende daha fazla takımı aramızda görmek istiyoruz. Ne kadar fazla takım olursa heyecan o kadar artacaktır. Tatlı bir rekabet olsun istiyoruz. Ben şimdiden bu turnaya katılacak olan takımlara başarılar diliyorum. Takımların bize direkt yada muhtarlıklar aracılığıyla ulaşmalarını istiyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER