Özgür Eğitim-sen 14 Ekim’de İş Bırakıyor

Özgür Eğitim-sen 14 Ekim’de İş Bırakıyor

Özgür Eğitim-sen 14 Ekim’de İş Bırakıyor
banner628
banner629
Özgür Eğitim-Sen Adıyaman Temsilcisi Ali Kemal Kaya, 14 Ekim 2015 Çarşamba günü iş bırakılacağını açıkladı.
Özgür Eğitim-Sen Adıyaman Temsilcisi Ali Kemal Kaya, Ankara’da ki patlamayla ilgili iş bırakma eylemi yapacaklarını dile getirerek, acıyı ortak kılmak, ötekileştirmemek ve sorumluları göreve çağırmak için iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi.
Ali kemal Kaya, “Ankara’da Türkiye tarihinin an kanlı, en acımasız, en insanlık dışı eylemlerinden biri gerçekleştirildi. Gerçekleşen saldırı sonucunda hayatını yitiren yüzlerce insanımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun, Allah hepimize sabırlar versin.
Sözün tükendiği, eylemliliklerin anlam yitimine uğradığı bir haldeyiz. Üzüntüler sahiciliğini yitirdi. Sükunet, basiret, itidal çağrıları ‘ötekine’ değmiyor. Kardeşlik, barış, birlikte yaşama irademiz kundaklanıyor. Zaten defolu olan toplum olma halimiz iyice kırılganlaşıyor. Farklılıklarımızı zenginlik olarak nitelendiren retorik, farklılık sınırında patlayan, patlatılan bombalarla dağılıyor. Bunaldık, darlandık, nefessiz kaldık. öfkeden, kin ve nefretten zehirlendik, zehirleniyoruz.
Olayın birliğimizi, kardeşliğimizi, birlikte yaşama irademizi hedef aldığını, bizi birbirimize düşürdüğünü, adaletsiz, ilkesiz, ölüm ve vahşet üreten bir düzeneğe yöneltilecek enerjimizi başka tarafa kanalize ettiğini, bizi adil, özgür ve ilkeli yaşam mücadelesinden alıkoyduğunu, böldüğünü, parçaladığını, esir aldığını, bizi ellerinde benzin bidonlarıyla yangın söndürmeye gönderdiğini görmüyoruz; göremiyoruz.
Olayın faillerinin kimler olduğu ise ayrı bir konu olup devletin acil ve adil bir şekilde açığa çıkarması gereken diğer bir konu başlığıdır.
‘İnadına Barış, İnadına Kardeşlik’ deyip eylemlilik çağrısını kendi cemaatine tahsis etme, kıskançlığının ne barışla, ne kardeşlikle ilgisi olmadığını herkes bilmelidir.
Yakalandığımız bu girdapdan çıkış, bu kördüğümü aşmak konusunda duyarlı olmaya davet etmek, ve bizi nefret, gözyaşı ve ölüm vadisine demirleyen bu ölümcül hal ile yüzleşmeye çağırmak için; Özgür Eğitim-Sen olarak 14 Ekim 2015 tarihinde 1 günlük iş bırakma eyleminde olacağız” dedi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER