Osmangazi Yangınzede Esnafın Yanında

Osmangazi Yangınzede Esnafın Yanında

Osmangazi Yangınzede Esnafın Yanında
banner628
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 52 dükkanın yandığı Mobilyacılar Çarşısı esnafını yalnız bırakmıyor. Yangının ardından tekrar çarşıyı ziyaret ederek esnafa geçmiş olsun dileklerinde bulunan Dündar, esnafın yaralarının sarılacağını ve restorasyon çalışmaları ile Mobilyacılar Çarşısı’nın eski günlerine yeniden kavuşacağını söyledi.
Yangının çıktığı Mobilyacılar Çarşısı’nı gezerek bölge esnafı ile bir araya gelen Başkan Dündar, iş yerlerinde meydana gelen maddi zararlar hakkında esnaftan da bilgiler aldı. Esnafın mağduriyetinin en kısa zamanda giderileceğini belirten Başkan Dündar, belediye ekiplerinin yürüttüğü çalışmaları da inceledi.
Dündar, “Bursa’da ekonomik ve sosyal hayatın en hareketli yaşandığı yerler olan tarihi çarşılarımız bizim göz bebeğimiz. Maalesef geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangında Mobilyacılar Çarşısı’nda 52 dükkanımız büyük zarar gördü. Osmangazi Belediyesi olarak yangının yaralarının sarılması için üstümüze düşen görevi yapacağız. Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz gerekli çalışmaları yürütüyor. Şuan temizlik ve onarım çalışmaları yapıyoruz. Çarşının çatısını onarıyoruz. Tezgahları yanan esnafımızın tezgahların onarımı için de çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.
Başkan Dündar, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülecek çalışmalar ile Mobilyacılar Çarşısı’nın yeniden ayağa kalkacağını söyledi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER