Ortadoğu’nun En Büyük Hastanesi Filistin Devleti Ramallah’a Yapılacak

Ortadoğu’nun En Büyük Hastanesi Filistin Devleti Ramallah’a Yapılacak

Ortadoğu’nun En Büyük Hastanesi Filistin Devleti Ramallah’a Yapılacak
banner628
banner629
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu kuruluşunun girişimleriyle ile Filistin Devleti Ramallah şehrine 400 yatak kapasiteli hastane yapılacak.
Filistin’e 250 oda bütün cerrahi müdahalelerin yapılabileceği uluslararası finans kuruluşları ve uluslararası sermayenin destek ve katkıları ile kredilendirmesiyle inşaat maliyeti 100 Milyon Amerikan Doları, iç techizat, donanım ve tıbbi cihazlar maiyeti 50 Milyon Amerikan Doları toplamda 150 Milyon Amerikan Doları değerinde hastane yatırımı yapılacak.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy Mahmoud Abbas Barış Hastanesinin bitmiş projesini Filistin Devlet Başkanı Mahmoud Abbasa Filistin Devlet Başkanlığında takdim etti. Filistin Devlet Başkanı Mahmoud Abbas, hastanenin bir an önce yapılabilmesi ve faaliyete geçmesi için Filistin Devleti Sağlık Bakanı Cevvad Avvad, Filistin Devleti Başbakan Yardımcısı Ziyad Ebu Ömer ve Filistin Devleti İktisad İmar ve Kalkınma Başkanı Muhammed İşteyye ’ye talimat verdi. Filistin Devleti Ramallah şehrine yapılacak olan Mahmoud Abbas Barış Hastanesinin yapımı için gerekli Arazi ve Arsa Ramallah şehrinin en güzel yeri Filistin Devlet Başkanlığının hemen yanında bulunan mülkiyeti Filistin Devletine ait olan 50 dönümlük mülk değeri ortalama 50 milyon Amerikan Doları olan bir arazi Filistin Devlet Başkanı Mahmoud Abbas’ın emri ve talimatıyla yapıldı.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER