Öldüğü Söylenen Talihsiz Kız Yaşam Mücadelesi Veriyor

Öldüğü Söylenen Talihsiz Kız Yaşam Mücadelesi Veriyor

Öldüğü Söylenen Talihsiz Kız Yaşam Mücadelesi Veriyor
banner628
banner601
Karaman’da tarlada damlama su sistemine ait kopan hortumun boynuna isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede öldüğü söylenen Tuba Nur Ekinci yaşam mücadelesi veriyor.
Karaman’da tarlada damlama su sistemine ait hortumu toplamak için makaraya saran babasına yardım eden 12 yaşındaki Tuba Nur Ekinci, kopan hortumun boynuna isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Yolda duran kalbi, hastanede yapılan müdahaleyle yeniden çalıştırılan Tuba Nur, Konya’ya sevk edildi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım’da tedavi altına alınan talihsiz kızın ailesi umutla bekliyor. Ağır yaralanan Tuba Nur Ekinci’nin Karaman’da kaldırıldığı hastanede doktorların öldüğünü söylemesi babası Refik Ekinci’ye kızının öldüğünü söylenen doktorlardan Tuba Nur Ekinci’nin babası Refik Ekinci, dün mısır tarlasında talihsiz bir olay yaşadıklarını söyleyerek, “Kaza olduğunda ben başındayım. Kaza olur olmaz 112 acil servis aradım. 112 ekipleri yolda karşıladılar bizi. Sonrasında kızımı hastaneye indirdik. 2-3 dakika geçmeden doktor geldi ‘senin çocuğun öldü’ dedi. Bir anda şoka girdim, elim ayağım kesildi, güvenlikçiler tuttu. Sonrasında hastanede bir tanıdığımız sizin çocuğunuzda bir şey yok dedi. Doktorun öyle bir şey söylemesi benim psikolojimi bozdu. Kadın kızımın kalbinin durduğunu falan söyledi. Çok zor anlar yaşadık. Kızıma Karaman’da müdahale ettiler. Sonra Konya’ya sevk ettiler. Kızım şuana yoğun bakımda yatıyor. Allah’tan ümit kesilmez” dedi.
Konya’daki doktorların şuan için beklemeleri gerektiğini söyleyen baba Ekinci, “Buradaki doktorlar bize bekleyeceğimizi söyledi. Beyninde ödem oluşmuş. 2 saatte bir hekimler kontrol ediyor” diye konuştu.
Karaman Devlet Hastanesi’ndeki doktor için suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Refik Ekinci, “Şu anda da suç duyurusunda bulunuyorum. Hukuk mücadelem neyse yapacağım. Çünkü bu acıyı bana yaşattılar. Benim psikolojim bozuldu. Ben o doktorun dedikleri yüzünden kendimde değildim. Yetkili hakim, savcı, Türkiye Cumhuriyeti devletine güvenerek hukuk mücadelemi sürdüreceğim. Benim yapacağım bu” şeklinde konuştu.
Doktorun açığa alınmasıyla ilgili olarak ise baba Ekinci, “Açığa alınsa da ben davamı açacağım. Açığa değil isterse görevden men edilsin. Türkiye Cumhuriyeti’nin yargısını, hakimini, savcısını, avukatının bizim davamıza bakmasını istiyoruz. O kadın bize çok zor zulümler yaptı” ifadelerini kullandı.
Anne Dursun Ekinci ise kızının öldüğünü söylediklerine şoka girdiğini aktararak, kızının biran önce eski sağlığına kavuşması için dua ettiklerini dile getirdi.
Karaman’da doktorlar talihsiz kızın duran kalbini çalıştırmak istedikleri sırada acil serviste görevli başka bir kadın doktor, Ekinci ailesine “Kurtaramayacağız. Kaybettik. Burada geldiğinde de ölüydü” demişti. Daha sonra Tuba Nur doktorların çabasıyla hayata döndürülerek yoğun bakıma alınmıştı. Karaman Valiliği ise Devlet Hastanesi’nde dün yaşanan olayın ardında doktor hakkında soruşturma başlatılarak görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER