MÜSİAD’tan Dekan Asma’ya Ziyaret

MÜSİAD’tan Dekan Asma’ya Ziyaret

MÜSİAD’tan Dekan Asma’ya Ziyaret
banner601
Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi Başkanı Mehmet Balin, İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Murat Asma’yı ziyaret etti.
MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, beraberinde yönetim kurulu üyeleri Ergin Erdemir, Ali Cüreoğlu, Mustafa Tosun, Genç MÜSİAD başkanı M. Barış Yılmaz ve Şube Müdürü Ahmet Akbaşlı ile birlikte Battalgazi Kampüsünde yer alan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Asma’yı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Balin, Malatya’nın bir tarım şehri olduğunu, dolayısıyla Ziraat Fakültesi’nin de kent için önemli bir kurum olduğunu söyledi. Malatya’nın büyük bir bölümünün ekmeğini kayısı ile sağladığını dile getiren Balin, bu kapsamda kayısı üreticilerinin sorunlarını ve kayısının daha da para etmesi adına MÜSİAD olarak raporlar hazırladıklarını ve bunu da zaman zaman kamuoyu ile paylaştıklarını söyledi. İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Asma’nın da kayısı adına bir çok proje geliştirdiğini belirten Balin, bu nedenle de çalışmalarından dolayı Dekan Asma’ya teşekkürlerini sundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dekan Prof.Dr. Bayram Murat Asma da, çalışmalar hakkında konuklara bilgiler verdi. Başta kayısı olmak üzere üzerinde çalışma yaptıkları meyveler hakkında bilgiler veren Asma, sivil toplum kuruluşlarının Üniversite ile işbirliği içerisinde yer aldığını ve bundan dolayı da büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER