MİMARLAR ODASI UŞAK TEMSİLCİLİĞİ ESKİ SKK HASTANESİ ALANINDA AĞAÇ KATLİAMI YAPILIR DİYEREK YENİ PLANA İTİRAZ ETTİ

MİMARLAR ODASI UŞAK TEMSİLCİLİĞİ ESKİ SKK HASTANESİ ALANINDA AĞAÇ KATLİAMI YAPILIR DİYEREK YENİ PLANA İTİRAZ ETTİ
banner628

Mimarlar Odası Uşak Temsilcisi Mimar Çağlar Samancı Eski SSK hastanesi olarak bilinen alanında Sağlık Müdürlüğünün imar değişikliği istediğini ve yüksek yapılaşma oranı nedeniyle alanda bulunan ağaçların ve yeşil alanın yok edileceğini iddia ederek Mimarlar odası olarak plan değişikliğine itiraz ettiklerini açıkladı. Samancı Yeşil alanın ve çam ağaçlarının korunmasını istedi.

 Mimarlar Odası Uşak Temsilciliğinin itiraz dilekçesinde

“Belediye Meclisinin 01/12/2020 tarih ve 290 sayılı kararı ile 3194 sayıl İmar Kanunu'nun 8/b maddesi gereğince onaylanan; Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’nün yazısına istinaden; ilimiz Merkez Cumhuriyet Mahallesi 5818 Ada, 1 numaralı parselde Hastane alanını Sağlık tesis alanına dönüştürerek yapılaşma koşullarının belirlenmesi yönünde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği, Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinin 33. Maddesi uyarınca Belediye ilan tahtasında aşılmak ve ilgili muhtarlıkların panosunda duyurulmak ve Belediye internet sitesinde yayınlanmak suretiyle 15/12/2020 tarihinden itibaren 30 gün süre ile askıya çıkartılmıştır.

Plan tadilatı yapılan ve kamuoyunda SSK Hastanesi olarak bilinen 15.583.89 m2 alana sahip parselin yaklaşık 5.200 m2 si yetişmiş çam ağaçlarının bulunduğu yeşil alan olup, planlamada göz önünde bulundurulmadığı

Yaklaşık emsalin 9.000 m2 olduğu alan da 23.000 m2 gibi çok yüksek yoğunluklu emsal artışı yapılmış olup emsal artışına ilişkin otopark, alt yapı, yeşil alan ihtiyaçları göz önünde bulundurulmadığı gerekçeleriyle İmar Plan değişikliğinin şehircilik ve genel planlama hükümlerine uymaması nedeniyle itiraz edilmektedir.

Gerekli düzenlemelerin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz.” Denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 19:40
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER