Meram’da Kavşak Düzenlemesi

Meram’da Kavşak Düzenlemesi

Meram’da Kavşak Düzenlemesi
banner601
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yeni yol açma ve asfaltlama çalışmalarıyla birlikte trafik açısından sıkıntılı bölgelerde de düzenleme yapıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kalfalar Mahallesi’nde Taş Cami Uzunharmanlar Caddesi, Abdürreşit Caddesi, Şehrizade Sokak ve Devletoğlu Yusuf Sokak’ın kesişme noktasında kavşak düzenleme çalışması yapıyor.
Gerek şehir merkezinde gerekse yeni bağlanan mahallelerde fen işleri çalışmalarının yoğun bir tempo ile devam ettiğini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Belediye olarak bir tarafından imar düzenlemesi yapılan yerlerde yeni yollar açarken bir yandan mevcut yolların genişletilmesi ve trafik açısından sıkıntılı noktalarda düzenleme yapıyoruz. Bu kapsamda Kalfalar Mahallemizde şimdiye kadar çok sayıda trafik kazasının meydana geldiği, Taş Cami Uzunharmanlar ve Abdürreşit Caddeleri ile Şehrizade ve Devletoğlu Yusuf Sokakları’nın kesiştiği yerde kavşak ve yol düzenleme çalışmalarına başladık. Altyapı, bordür ve parke çalışmalarını tamamladık ve önümüzdeki günlerde asfaltını atacağız. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda önemli bir soruna daha neşter vurmuş olacağız. Hayırlı olsun” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER